Лікар прогнозує збільшення кількості летальних випадків від COVID в Україні

Лікар прогнозує збільшення кількості летальних випадків від COVID в Україні
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Число летальних випадків від COVID-19 в Україні може зрости.

Такий прогноз в коментарі РБК-Україна дала лікар-епідеміолог, колишній заступник головного санітарного лікаря Людмила Мухарська.

Loading...

Мухарська звернула увагу, що рівень смертності також залежить від регіону.

“Тут в залежності від регіону. У деяких регіонах, наприклад, в західних, де вже кілька тижнів дотримуються локдауна, ситуація більш-менш стабілізується, і має таку тенденцію до зменшення захворюваності, в тому числі і смертності”, – зазначила екс- заступник голови головного санлікаря.

Вона зазначила, що з ростом захворюваності зростає і кількість летальних випадків.

“Треба розуміти, що кількість смертельних випадків залежить від того, скільки у нас важких випадків. Є таке певне співвідношення: чим більше хворих, тим більше важких форм, і далі в цьому ланцюжку чим більше важких, тим більше смертей. Якщо буде зростати загальна захворюваність , в тому числі з важкими формами, то може зростати і кількість, на жаль, смертельних випадків”, – підкреслила Мухарська.

Європейське агентство з лікарських препаратів підтвердило зв’язок між вакциною від AstraZeneca і тромбозами. При цьому в Комітеті додали, що поєднання тромбів і низького рівня тромбоцитів зустрічається дуже рідко, тому загальні переваги вакцини в запобіганні COVID-19 переважують ризики побічних ефектів.

Україна може отримати 33 млн доз вакцин проти коронавірусу. Наша країна домовилася про постачання відразу з декількома виробниками. Перші контракти хочуть повністю закрити до кінця весни.

Джерело: Народна Правда