Медик розповів, як не допустити утворення тромбів під час COVID-19

Медик розповів, як не допустити утворення тромбів під час COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Медики відзначають, що для уникнення важких ускладнень при COVID-19, в тому числі тромбозу, необхідно лікувати хронічні захворювання.

Loading...

Таку думку озвучив судинний хірург Клініки судинної хірургії Національного військово-медичного центру Міністерства оборони України “Головний військовий клінічний госпіталь” Олександр Борківец, передають Факти.

Щоб зрозуміти, що в судинах утворюються тромби, він назвав ознаки артеріального тромбозу – біль і відчуття холоду в ногах, оніміння, блідість шкіри.

“Якщо це відбувається в капілярах на шкірі часто з’являється висип. Через судинний спазм піднімається тиск. А з підвищенням температури капіляри можуть реагувати не тільки розширенням, а й спазмом: шкіра бліда, руки і ноги холодні”, – пояснив Борківец.

У такому випадку людині потрібна негайна допомога. Якщо протягом шести годин кровообіг не відновити, може виникнути необоротна ішемія нижніх кінцівок, гангрена і подальша ампутація.

Під час венозного тромбозу в ногах з’являються набряки, болі і синюшність, підкреслює лікар.

“Артеріальний тромбоз часто виникає як ускладнення у пацієнтів з миготливою аритмією. Щоб попередити в шлуночках серця утворення тромбів, слід постійно приймати антикоагулянти. Особливо важливо це тим, хто хворіє COVID-19. Порушення ритму, висока температура, при якій частота скорочень збільшується, призводять до серцевої і дихальної недостатності”, – сказав лікар.

У групі ризику є і пацієнти з варикозною хворобою, яким загрожує флеботромбоз.

Як ми вже розповідали раніше, в Міністерстві охорони здоров’я готові допомагати приватним клінікам здійснити доставку в Україну вакцини від коронавірусу.

Тим часом, через погіршення ситуації з COVID-19 до арантін посилили в Херсонській області, а також Тернополі та Чернігові.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...