Пасха не буде радісною: озвучено прогноз погоди

Пасха не буде радісною: озвучено прогноз погоди
Автор Романова Марі в Новини/Погода

В кінці квітня в Україні почнеться прохолодний період і погода на Великдень, а також на травневі не потішить теплом.

Про це повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, передає “Обозреватель”.

Loading...

“Помилка довгострокового прогнозу – плюс-мінус два дні. Але поки що видно, що весь тиждень до Великодня погода буде млява, з опадами. Опади незначні, але все одно вони не будуть створювати весняного настрою. Мабуть, в день Пасхи температура може навіть трохи знизитися, Пасха буде прохолодною, хоч і без опадів, але не дуже радісною, не відкрите небо “, – спрогнозувала вона.

Але відразу після Пасхи погода порадує справжнім весняним теплом, продовжила синоптик. В цілому травень буде відносно прохолодним у порівнянні з попередніми роками.

“Тиждень після Великодня буде дуже хорошим. Але травні теж піде не дуже активно. Він притискається до тих норм, які були в 1961-1990 роки”, – уточнила вона.

Вазіра Мартазінова також говорить, що квітень і травень в Україні в цьому році будуть відрізнятися нестійкою погодою:

“Весна в цьому році затяжна, погодні умови зараз дуже нестійкі. Може бути не одна хвиля холоду і не одна хвиля тепла і в квітні, і в травні. Тепер це нормально для нас – кожні 4-5 днів зміна погоди. Треба розуміти, що , якщо ви їдете кудись відпочивати в спекотний день на кілька днів, то це не означає, що повернетеся в таку ж погоду “, – зауважила вона.

За словами вченого, перелом в погоді вже стався – “і зима скінчилася, і весна почалася”, але її нестійкість не дозволяє відчути, що весна повністю вступила в свої права.

“Потрібно дочекатися 15 квітня. Там вже і кліматична температура буде вище, і окремі дні будуть дуже теплими. До речі, за ним можна буде визначити, яким буде травень. Травневі дні не будуть краще, ніж ті теплі дні в квітні”, – повідомила вона .

Як повідомляли раніше синоптики, у квітні середньомісячна температура повітря в Україні очікується в межах 8-11 градусів тепла, в горах 5-6 градусів тепла. Це близько середніх багаторічних значень..

Завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова каже , що погода в Україні на початку квітня порадує теплом і сонцем, але весна ще не вступить в свої права – з другої половини місяця можливі заморозки.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...