Що обговорювали і чим закінчилося засідання ТКГ щодо Донбасу

Що обговорювали і чим закінчилося засідання ТКГ щодо Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

7 квітня пройшла екстрена позачергова зустріч Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі, скликана за ініціативи України.

За повідомленням української делегації, обговорювалося одне питання – повернення до суворого дотримання домовленостей про припинення вогню, досягнутих 22 липня 2020 року.

Сторони підтвердили:

– готовність і необхідність дотримання режиму припинення вогню і виконання домовленостей від 22 липня 2020 року,
– що не залишилося жодних додаткових умов для цього.

За підсумками засідання в українській делегації заявили, що, незважаючи на те що сторони підтвердили необхідність повного і всеосяжного дотримання режиму припинення вогню, Росія заблокувала підписання підсумкової заяви: “Спільної заяви по факту, яку запропонував координатор Підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ Посол пан Х.Чевік, та на користь прийняття якої висловилася українська сторона, не прийняли.”.

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович уточнив, що “Росія і бойовики чіплялися до окремих слів тексту, запропонованого послом ОБСЄ з питань безпеки Чевіком”, але при цьому всі сторони погодилися, що “не існує жодних перешкод для повернення до дотримання режиму повного і всеосяжного режиму припинення вогню “.

Росія нарощує війська на кордоні з Україною – що це значить: думки експертів

Відзначимо, представник Росії на переговорах ТКГ Борис Гризлов заявив, що засідання закінчилося безрезультатно. Він також звинуватив представників України в блокуванні “конкретних пропозицій”: “Конструктивні, конкретні пропозиції Донбасу по залученню механізму верифікації порушень були заблоковані без будь-якої аргументації”.

Як повідомлялося раніше, на Донбасі 8 квітня бойовики вже 5 разів порушили режим припинення вогню. В результаті обстрілу один український військовий загинув.

 

 

Джерело: Народна Правда