Вакцинація проти коронавірусу: коли ставити друге щеплення і що робити, якщо захворів

Вакцинація проти коронавірусу: коли ставити друге щеплення і що робити, якщо захворів
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Друге щеплення проти коронавірусу треба ставити тим же препаратом, що і перше. Інтервал між уколами може становити три місяці.

Про це повідомляє “Обозреватель” лікар-імунолог Алла Волоха.

Loading...

За її словами, імунний захист від COVID-19 формується через 2-3 тижні після введення другої дози:

“Якщо перша доза введена вакциною AstraZeneca, то і друга доза також повинна бути введена цією вакциною. Це повинна бути AstraZeneca, бажано того ж виробника, може бути і вакцина AstraZeneca іншої платформи. Але вакцина повинна бути практично однаковою за складом. Якщо перша доза буде введена вакциною компанії Sinovac, CoronaVac, то друга доза також повинна бути введена цією вакциною “.

При цьому, додала лікар, мінімальний інтервал між двома дозами повинен становити один місяць, максимальний – три місяці:

“Дослідження показали, що цей інтервал може бути збільшений – і до двох, і до трьох місяців. Якщо друга доза введена через три місяці, її ефективність не менше, ніж та, що введена через місяць, а може бути навіть і дещо більше. За даними досліджень, отриманих британськими вченими, ефективність вакцини близько 82%, якщо друга доза введена через три місяці”.

Якщо ви зробили щеплення проти коронавірусу, але все-таки захворіли на COVID-19, другий укол треба робити після одужання: “Після другої дози повинно пройти 2-3 тижні, щоб сформувалася хороший імунний захист”.

Європейське агентство з лікарських препаратів підтвердило зв’язок між вакциною від AstraZeneca і тромбозами. При цьому в Комітеті додали, що поєднання тромбів і низького рівня тромбоцитів зустрічається дуже рідко, тому загальні переваги вакцини в запобіганні COVID-19 переважують ризики побічних ефектів.

Україна може отримати 33 млн доз вакцин проти коронавірусу. Наша країна домовилася про постачання відразу з декількома виробниками. Перші контракти хочуть повністю закрити до кінця весни.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...