Європейське агентство з лікарських препаратів визнало тромбоз побічним ефектом AstraZeneca

Європейське агентство з лікарських препаратів визнало тромбоз побічним ефектом AstraZeneca
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Європейське агентство з лікарських препаратів підтвердило зв’язок між вакциною від AstraZeneca (нова назва Vaxzevria, в Україні препарат називають Covishield) і тромбозами . При цьому в Комітеті додали, що поєднання тромбів і низького рівня тромбоцитів зустрічається дуже рідко, тому загальні переваги вакцини в запобіганні COVID-19 переважують ризики побічних ефектів.

Як відомо, станом на початок квітня, більшість зареєстрованих випадків тромбозу сталося у жінок віком до 60 років протягом двох тижнів після вакцинації. Згустки крові утворювалися в венах головного мозку (тромбоз церебрального венозного синусу) і черевної порожнини (тромбоз внутрішніх вен) і в артеріях разом з низьким рівнем тромбоцитів і іноді з кровотечею.

Loading...

Комітет провів поглиблений аналіз 62 випадків тромбозу венозних синусів головного мозку і 24 випадків тромбозу внутрішніх вен, зареєстрованих в базі даних ЄС з безпеки лікарських засобів станом на 22 березня, 18 з них закінчилися летально.

До якого висновку дійшов Комітет

Якщо коротко, тромбоз – це індивідуальна непрогнозована імунна відповідь. Зв’язок між вакциною і тромбозами підтверджений, але у кого і коли може розвинутися тромбоз, невідомо.

Європейське агентство також опублікувало список симптомів у вакцинованих громадян, при виникненні яких слід негайно звернутися за медичною допомогою:

  • задишка,
  • біль у грудях,
  • пухлина в нозі,
  • постійний біль в животі,
  • неврологічні симптоми,
  • сильні і постійні головні болі,
  • помутніння зору,
  • крихітні плями крові під шкірою за межами місця ін’єкції.

Відзначимо, ряд країн припинив використання вакцини AstraZeneca в віковій групі молодше 60 (Німеччина, Словенія, Південна Корея, Великобританія, Естонія), у Великобританії зупинили випробування препарату на дітях, Нідерланди відмовилися від цієї вакцини взагалі.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві охорони здоров’я готові допомагати приватним клінікам здійснити доставку в Україну вакцини проти коронавірусу. Глава відомства Максим Степанов закликає всіх тих, у кого є можливість завезли препарат на приватний ринок, робити це.

Україна може отримати 33 млн доз вакцин проти коронавірусу. Наша країна домовилася про постачання відразу з декількома виробниками. Перші контракти хочуть повністю закрити до кінця весни.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...