Європейський суд визнав законною обов’язкову вакцинацію: як це вплине на щеплення проти коронавірусу

Європейський суд визнав законною обов’язкову вакцинацію: як це вплине на щеплення проти коронавірусу
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Європейський суд з прав людини ухвалив, що обов’язкова вакцинація – законна і необхідна в демократичних суспільствах. У рішенні суду не йдеться про вакцинацію від COVID-19, але експерти вважають, що ЄСПЛ створив прецедент, за яким обов’язкові щеплення не суперечать Європейській конвенції з прав людини.

Loading...

Як пише DW, в суд скаржилися чеські сім’ї, які виступали проти обов’язкової вакцинації дітей (в Чехії дітей обов’язково треба вакцинувати проти дев’яти захворювань, зокрема проти правця, кашлюку, кору і дифтерії).

Батькам, які без поважних причин не вакцинували дітей, може загрожувати штраф. Поважною причиною можуть бути медичні протипоказання. Крім того, невакцинованих дітей не допустять в дитячий сад.

В ЄСПЛ вважають, що чеські органи охорони здоров’я вводять обов’язкову вакцинацію відповідно до «найкращих інтересів дітей». Суд вирішив, що політика Чехії щодо щеплень не порушує право на повагу до приватного життя за Європейською конвенцією з прав людини.

«Мета повинна полягати в тому, щоб кожна дитина була захищена від серйозних захворювань за допомогою вакцинації або колективного імунітету», – зазначили судді.

Крім того, в ЄСПЛ пояснили, що недопуск дітей до закладів освіти є захисним механізмом, а не каральним. Хоча діти і втрачають від цього рішення певні можливості, влада виконує обов’язок захищати громадське здоров’я, зокрема дітей, яким вакцинація протипоказана.

Видання зазначає, що скарга і рішення не стосувалися пандемії COVID-19. Однак рішення ЄСПЛ створило прецедент, за яким обов’язкові щеплення не суперечать Європейській конвенції з прав людини.

Раніше лікар-імунолог Алла Волоха повідомила , що друге щеплення від коронавируса потрібно ставити тим же препаратом, що і першу. Інтервал між уколами може становити три місяці.

Європейське агентство з лікарських препаратів підтвердило зв’язок між вакциною від AstraZeneca і тромбозами. При цьому в Комітеті додали, що поєднання тромбів і низького рівня тромбоцитів зустрічається дуже рідко, тому загальні переваги вакцини в запобіганні COVID-19 переважують ризики побічних ефектів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...