Виглядає так, ніби хочуть атакувати північ, схід і південь: куди Росія вже перекинула свої війська

Виглядає так, ніби хочуть атакувати північ, схід і південь: куди Росія вже перекинула свої війська
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія продовжує стягувати військових до кордонів з Україною, вже зараз в різних регіонах зосереджені значні підрозділи збройних сил РФ. Виглядає все так, нібито Росія має намір наступати з трьох сторін – північ, схід, південь.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

За інформацією видання, посилено угруповання військ в Криму – частина підрозділів знаходиться безпосередньо поблизу українського кордону. Крім того, в Ростовській області зосереджений значний контингент. В кінці березня там проводилися військові навчання. Вони вже завершилися, однак підрозділи ЗС РФ залишилися на колишніх позиціях.

В районі Воронежа (в 170 км від українського кордону) прямо зараз збираються військові частини. Деякі перекинуті туди з віддалених місць – наприклад, з Кемеровської області. За оцінками експертів, їм необхідна доба, щоб дістатися до кордонів України.

На думку експертів американської групи CNA, концентрація підрозділів Збройних сил РФ безпрецедентна з 2014-2015, коли Росія відкрито вторглася на Донбас – і сталися Іловайський та Дебальцевський котли. За словами головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, Кремль розмістив 28 тактичних груп у східного кордону України і в Криму, що становить близько 20-25 тис. військовослужбовців.

Одночасно з цим українська розвідка повідомляє, що Росія хоче розширити військову присутність на території псевдореспублік шляхом введення своїх регулярних сил під виглядом миротворців.

Про те, що Кремль стягує до кордону близько чотирьох тис. військових, повідомило американське видання The New York Times. За його даними, аналітики Європейського командування Збройних сил США підвищили рівень загрози в регіоні до максимального. Крім цього, газета стверджує, що європейські спостерігачі помітили нове озброєння у бойовиків на Донбасі.

Непряме підтвердження виявляється і в публікації російського “Комерсанта”. Видання наводить заяви постачальників сільськогосподарської техніки, які скаржаться, що вантажні компанії не надають їм залізничні платформи для транспортування тракторів і комбайнів. Самі перевізники пояснюють ситуацію тим, що платформи задіяні для перевезення військових і спеціальних вантажів.

Групі розслідувачів з Conflict Intelligence Team вдалося знайти в соцмережах і ЗМІ більше 20 відео, які підтверджують перекидання російської техніки до кордону з Україною. На записах видно ешелони з танками, бронетранспортерами, а також колони військових “КАМАЗів”, які помічали в Криму і Ростовській області.

У числі перекинутих частин – 76-а дивізія ВДВ із Пскова, а також 74-я мотострілецька бригада з Кемерова. Як пише CIT, такі масштабні маневри не можна пояснити локальними навчаннями – тільки стратегічними. При цьому такі офіційні навчання “Захід-2021” повинні початися у вересні, тобто тільки через п’ять місяців.

Як повідомлялося раніше, США розглядають можливість протягом найближчих тижнів відправити в Чорне море свої військові кораблі в знак підтримки України на тлі нарощування Росією військової присутності у наших кордонів.

Напередодні Ігор Жовква, заступник керівника Офісу президента, який відповідає за міжнародний напрямок, заявив , що Україні варто очікувати нового військового загострення з боку Росії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...