Крім Росії: іноземним вузам відкривати філії в Україні

Крім Росії: іноземним вузам відкривати філії в Україні
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Іноземним внз дозволили відкривати філії в Україні. Філії зможуть відкрити тільки кращі університети зі світових рейтингів.

Loading...

Відповідне рішення було прийнято Кабміном, повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки.

На урядовому порталі вже опубліковано постанову № 304 від 24 березня, яким регулюється створення філій вищих навчальних закладів.

“Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тому на території України передбачена можливість створення територіальних структурних підрозділів іноземних вищих навчальних закладів. Кращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах”, – заявив заступник міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Відзначимо, робота такої філії буде здійснюватися на підставі дозволу МОН. І

ноземний внз при цьому повинен входити до міжнародних рейтингів, наприклад, QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і займати при цьому місце не нижче 3000.

Російські університети не зможуть отримати такий дозвіл. Також діє обмеження на створення філій з таких містах, як Київ, Харків, Львів, Дніпро і Одеса.

Як ми вже розповідали раніше, шість українських вузів потрапили в ТОП-1000 кращих університетів світу згідно з рейтингом QS World University Rankings 2021.

А також, українські вузи готові приймати абітурієнтів з окупованого Донбасу після того як вони здадуть необхідні тести та іспити.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...