Україна вже зараз могла б щомісяця виробляти 600-700 тисяч доз вакцини, про яку домовився Медведчук, – журналіст про рекордну смертності від ковіда

Україна вже зараз могла б щомісяця виробляти 600-700 тисяч доз вакцини, про яку домовився Медведчук, – журналіст про рекордну смертності від ковіда
Автор Желізняк Олександр в Новини

Для ефективної боротьби проти коронавірусу недостатньо одного лише локдауна. Але влада на чолі із Зеленським провалила такі напрямки як вакцинація і підготовка медичної інфраструктури та персоналу. Так журналіст Галина Акімова прокоментувала результати дослідження Інтернет-ресурсу Worldometers, згідно з яким України 6 квітня зайняла перше місце в Європі і четверте в світі по смертності від коронавірусу.

«6 квітня Україна голосно прозвучала в ЗМІ. Наша країна поставила дуже сумний антирекорд, ставши першою в Європі і четвертою на Землі за кількістю померлих від COVID-19. 6 квітня від ускладнень, викликаних коронавірусів, померли 430 жителів України. Саме таку статистику наводить сайт Worldometers, що акумулює всю світову статистику », – написала журналіст.

Loading...

При цьому Акімова пояснила, що для ефективної боротьби з епідемією коронавірусу потрібно комплекс заходів – карантин, щеплення і медицина.

«Один карантин, як бачимо, проблему не вирішує. На даний момент діє вже третій за рахунком карантин/локдаун, але він допомагає тільки на час загальмувати поширення COVID-19», – пояснила вона.

Однак українська влада на чолі із Зеленським, підкреслила Акімова, провалила вакцинацію українців від COVID-19, хоча опозиційний політик Віктор Медведчук ще півроку тому домовився про виробництво «Супутника V» в Україні.

«Що стосується вакцинації, кампанія почалася тільки 24 лютого – найпізніше в Європі – і на даний момент по одній дозі отримали 377 048, всього 5 осіб – по два щеплення. При цьому українська влада закупила вакцину, до якості якої є питання – це індійський дженерик Covishield і китайська CoronaVax. При цьому від російського “Супутник V” влада на чолі із Зеленським відмовилася за вказівкою тимчасової повіреної США Христини Квін, хоча глава політради ОПЗЖ Віктор Медведчук без малого півроку тому домовився на рівні Путіна про покупку цієї вакцини», – зазначила журналіст.

Разом з тим, Акімова вказала на те, що Україна стала першою країною, яка отримала можливість розпочати виробництво своєї вакцини «Супутник V» за російською ліцензією.

«При цьому Україна була першою країною, яка завдяки зусиллям Віктора Медведчука отримала можливість запустити у себе виробництво “Супутника V”. З урахуванням необхідного терміну в 5-6 місяців на запуск лінії, вже сьогодні ми могли б отримати першу партію української вакцини “Супутник V” обсягом 600-700 тисяч доз, виробленої за ліцензією Центру ім. Гамалії», – привела розрахунки журналіст.

Також Акімова оцінила ситуацію в сфері медицини як плачевну через брак койко-місць і масового звільнення медиків.

«По-перше, влада не використовувала минулий рік для того, щоб підготувати ліжко-місця. По-друге, відбувається катастрофічний відтік медиків з галузі. Центр імені Разумкова в своєму щорічному звіті “Україна 2020-2021: невиправдані очікування, несподівані виклики” стверджує, що з 2020 року, тобто з початку пандемії, з України виїхали понад 66 000 медиків. Крім того, звільнилися понад 5000 спеціалізованих лікарів і 34 000 медичного персоналу », – констатувала Акімова.

«Зрозуміло, що ситуацію можна було пом’якшити, але для цього потрібно було діяти раніше, рухаючись за трьома напрямками – політика карантинів, вакцинація і підготовка медичної інфраструктури/персоналу», – зазначила журналіст Галина Акімова.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...