Весни майже не буде: синоптики дали детальний прогноз погоди до літа

Весни майже не буде: синоптики дали детальний прогноз погоди до літа
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Весна в цьому році буде пізньою, а літо раннім – спека почнеться в середині травня.

Про те, якою буде погода найближчі 90 днів, говориться в матеріалі "Сегодня".

Заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ГосЧС і НАН України Вазіра Мартазінова каже, що квітень і травень, за її словами, очікуються зі змінною погодою і великою, навіть екстремальних, кількістю опадів.

Про це говорять дослідження довготривалих переміщень повітряних мас в Північній півкулі.

Кліматолог пояснила, що сезонні прогнози погоди відрізняються від прогнозів на кілька днів. Вони передбачають не стан атмосфери, а її циркуляцію. Тобто, які великомасштабні циркуляційні процеси будуть переважати, де будуть формуватися повітряні маси, куди вони будуть переміщатися, як довго затримуватися на певній території. Порівняння цих розрахунків із середніми багаторічними даними дає уявлення про те, наскільки ці процеси можуть бути аномальними.

Заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ГосЧС і НАН України Віра Балабух, каже, що істотних місячних і сезонних аномалій приземної температури повітря та кількості опадів в Україні навесні не очікується. А ось рясний сніг, що випав в січні і лютому, навесні позитивно позначиться на повноводності річок і знизить пожежонебезпека в березні і квітні.

"Середні за сезон значення температури будуть в межах норми, при цьому нинішній березень може бути дещо прохолоднішим, ніж звичайно, а травень тепліше, – каже Віра Балабух. – З огляду на, що вплив Ла-Нінья і Полярного вихору на циркуляцію атмосфери в Північній півкулі буде зберігатися, хоча і зменшуватися з часом, можливі короткочасні заходи арктичного повітря з півночі, північного заходу і сходу, які зумовлять нестійку погоду, особливо в першій половині весни ".

Нагадаємо, Ла-Нінья (іспанською "Малятко") – кліматичне явище, регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану. Його суть в тому, що стабільний східний вітер жене теплу воду від берегів Перу і Чилі в сторону Індонезії і Австралії. В результаті на поверхню піднімається холодна вода з морських глибин, і в регіоні настає похолодання.

Народний синоптик Леонід Горбань озвучив детальний прогноз на кожен місяць. За його прогнозом, весна буде пізньою і короткою, в травні вже очікується спекотне комфортне літо.

Погода в квітні

На жаль, "запах весни" випарується швидко. Перша квітнева тиждень очікується холодної, без опадів, але з нічними морозами до -3 градусів. До кінця першої третини потеплішає, але небо затягнеться хмарами і підуть дощі. До середини місяця знову похолодає. Температурні гойдалки продовжаться всю другу половину квітня: кожні 3-5 днів теплі погожі дні чергуватимуться з прохолодними. Денна температура підніметься до 20 градусів лише в 20-х числах місяця. Закінчиться квітня зливи, але середньодобова температура вже не опуститься нижче 12 … 14 градусів.

Погода в травні

Весь травень, за розрахунками Леоніда Горбаня, буде теплим, часом жарким і з рясними грозовими дощами. Лише 6-8-го числа після сильного холодного зливи можливо короткий зниження температури до 10 … 12 градусів вдень. У північних і східних регіонах в ці дати не виключені навіть нічні заморозки, там температура опуститься до 0 градусів. Але вже до 10 травня стрімко потеплішає, і почнеться справжнє літо. У 20-х числах травня спека буде зашкалювати вище 30 градусів. Але в третій третини через двох періодів коротких, але рясних злив встановиться комфортна погода – вдень 25-27 градусів тепла. А ось до кінця весни трохи похолодає, вдень до 20 … 22 градусів.

Погода в Україні в найближчі два тижні не поспішає радикально змінюватися – вже незабаром очікується кілька хвиль похолодання, а також снігопади.

Джерело: Народна Правда