Голубовська пояснила виникнення тромбозу після AstraZeneca: кому не варто вакцинуватися

Голубовська пояснила виникнення тромбозу після AstraZeneca: кому не варто вакцинуватися
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Тромбоз, який може виникнути після вакцинації проти COVID-19 препаратом AstraZeneca, є незвичайним тяжким ускладненням. Його причиною є особливі антитіла, які впливають на тромбоцити і викликають їх злипання.

Loading...

Подробиці про тромбоз розповіла провідний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

“Синдром дуже схожий на добре відому гепарин-індуковану тромбоцитопенію (ДІП), яка діагностується і лікується аналогічно розвивається станом після вакцинації – введенням внутрішньовенних імуноглобулінів (ВВІГ) і антикоагулянтів”, – пише медик.

Голубовська вважає, що в цій ситуації варто утриматися від вакцинації людям, які молодші 30 років.

Також необхідно розробити рекомендації для населення щодо того, на що потрібно звертати увагу після щеплення. Зокрема, мова йде про болі в кінцівках, животі, головного болю і запаморочення.

Голубовська нагадала, що після виникнення ряду таких важких реакцій на вакцину AstraZeneca в Норвегії і Данії призупинили використання цього препарату.

В інших європейських країнах рекомендували робити щеплення цією вакциною тільки людей старше 55-65 років, так як у них набагато рідше виникало це ускладнення.

У Великобританії ж радять людям молодше 30 років використовувати інший препарат.

А в США FDA і CDC у вівторок, 13 квітня, також рекомендували призупинити використання вакцини Johnson & Johnson через шість повідомлень про тромбози на 6,8 млн введених доз.

Голубовська пояснила виникнення тромбозу після AstraZeneca: кому не варто вакцинуватисяГолубовська пояснила виникнення тромбозу після AstraZeneca: кому не варто вакцинуватися

Нагадаємо, що утворенню тромбів в мозку після вакцинації проти коронавірусу препаратом AstraZeneca є рідкісним ускладненням. Зазвичай йому передують сильні головні болі і погіршення зору.

Як ми вже розповідали раніше, Європейський суд з прав людини ухвалив, що обов’язкова вакцинація – законна і необхідна в демократичних суспільствах.

А тим часом, в Грузії відмовилися від використання вакцини від компанії AstraZeneca для людей молодше 55 років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...