Колективного імунітету не буде: чому вакцинація не зупинить COVID-19

Колективного імунітету не буде: чому вакцинація не зупинить COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Колективний імунітет до COVID-19 за допомогою вакцинації в Україні не виробити. Він може з’явитися тільки тоді, коли населення перехворіє природним шляхом, чого швидше за все найближчим часом не буде, адже щорічно будуть циркулювати відразу кілька штамів і імунітети до них різні.

Про це в ефірі “Апострофа” повідомив міністр охорони здоров’я України у 2014 році, медичний директор DocRadar Олег Мусій.

Loading...

На його думку, колективний імунітет в Україні – це міф абсолютний.

“Уже доведено, що, наприклад, південноафриканський штам коронавірусу на імунітет, сформований Уханьским  штамом, практично не реагує – 10% всього. Тому насправді це буде приблизно така ситуація, як з грипом. Щорічно потрібно вакцинуватися від двох-трьох штамів, тому формувати цей ефемерний імунітет … Для чого? Навіщо? ” – сказав він.

За його словами, вакцинацією колективний імунітет виробити вийде. Його можна сформувати природним шляхом, коли перехворіє значна частина українців.

Як повідомлялося раніше, на цьому тижні в рамках програми COVAX Україна повинна отримати 117 тисяч доз вакцини від коронавируса компанії Pfizer.

Напередодні повідомлялося про те, що в Україні завершили лабораторний контроль вакцини проти COVID-19 від китайського виробника Sinovac – CoronaVac. Також повідомлялося, що вакцину CoronaVac отримають поліцейські, маломобільні групи населення, особи, які за ними доглядають, олімпійці, паралімпійці і люди, які будуть брати безпосередню участь в проведенні ЗНО.

Джерело: Народна Правда