НАТО, Крим та Донбас: що обговорювали Столтенберг і Кулеба

НАТО, Крим та Донбас: що обговорювали Столтенберг і Кулеба
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів спільну прес-конференцію з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі. Сторони обговорювали питання вступу України в НАТО, ескалацію ситуації на Донбасі, стягування російських військ до кордонів.

Головні заяви зібрало “РБК-Україна”.

Loading...

На думку Столтенберга, вступ України в НАТО залежить тільки від самої України, у Росії немає права диктувати суверенних країн, що їм робити: “Ніхто не може перешкодити або втручатися в цей процес. Це суверенне право нації – звертатися за членством. Союзники в кінці кінців вирішать, коли це станеться “.

Столтенберг також запевнив Україну, що НАТО ніколи не визнає незаконну анексію Криму.

Український міністр зі свого боку підкреслив, що Київ не хоче війни і не планує ніяких наступальних дій на Донбасі: “Ціна того, що ми будемо запобігати конфлікт, буде все ж нижче, ніж, якщо війна почнеться, а потім долати наслідки”.

Кулеба також вважає, що в України є інструменти, які змусять Росію вивести свої війська з окупованих територій. За його словами, зараз Росія накопичує війська біля кордону з Україною на трьох напрямках: в Криму, на півночі і на Донбасі.

Окремо Кулеба заявляв, що Україна ніколи не стане частиною «русского мира»: «Захід не дасть Україні зруйнувати демократію. Це дуже простий меседж, який наші друзі і партнери можуть надати РФ. Україна ніколи не стане частиною «русского мира».

Як повідомлялося раніше, захід кораблів Військово-морських сил США в Чорне море на тлі стягування російських військ до кордону з Україною в Росії назвали провокацією. У Кремлі також попередили США, щоб вони трималися далі від Криму.

Напередодні представники США повідомили , що найближчим часом два їх військові кораблі пройдуть через турецькі протоки і займуть позиції в акваторії Чорного моря. Вони мають намір пробути там, мінімум, до 4 травня.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...