В Україні можуть скасувати підвищення тарифів і ввести мораторій: подробиці

В Україні можуть скасувати підвищення тарифів і ввести мораторій: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада 13 квітня планує звернутися до Кабінету міністрів з питанням скасування підвищення тарифів на електроенергію для населення. Також пропонується повернути державне регулювання цін на газ / розподіл газу, а також ввести річний мораторій на підвищення цін на енергоносії.

Про порядку денного засідання повідомляє “РБК-Україна”.

Loading...

Відзначимо, засідання відбудеться о 16 годині. На ньому можуть розглянути проект постанови №4587 про звернення до Кабінету міністрів щодо прийняття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію і тарифів на послуги розподілу природного газу.

Кабміну рекомендується повернути все тарифи на електроенергію для населення, що діяли до підвищення, яке відбулося з 1 січня 2021 року.

Також Кабміну і НКРЄКУ рекомендується ввести державне регулювання цін на газ з одночасним встановленням максимального розміру тарифу на послуги розподілу газу.

Крім того, Рада планує розглянути проект постанови №4609 про звернення до Кабінету міністрів про скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії.

Також планується розглянути проект постанови №4590 про прийняття невідкладних заходів, спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт/год.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть скоротити імпорт звичайного блакитного палива за рахунок виробництва біогазу (з сільськогосподарських відходів), але є одне неприємне «але» – біологічний газ в кілька разів дорожчий за «звичайне» блакитне паливо.

Також повідомлялося про те, що через рішення про введення нових тарифів на газ, зокрема річних тарифів, українці будуть переплачувати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...