В Україні почнеться реструктуризація валютних іпотечних кредитів: схвалено закон

В Україні почнеться реструктуризація валютних іпотечних кредитів: схвалено закон
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

В Україні проведуть конвертацію всіх валютних кредитів населення в гривню. Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №4475, який дозволить провести реструктуризацію.

Loading...

Подробиці повідомляє Народна Правда.

Як наголошується в документі, він спрямований на захист позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців.

Також він спрямований на допомогу відновленню платоспроможності позичальників, які отримали кредити, але не змогли своєчасно здійснювати платежі.

Законопроектом передбачено:

  • поширити норми законопроекту на всі споживчі кредити, надані в іноземній валюті, за якими грошові зобов’язання, виражені в іноземній валюті, повністю не погашені;
  • провести обов’язкову реструктуризацію на підставі закону, умови реструктуризації визначити законом;
  • за результатами реструктуризації перерахувати всі грошові зобов’язання у гривні за офіційним курсом, установленим Національним банком на день реструктуризації;
  • визначити виключний перелік зобов’язань, які покладаються на позичальника за результатами проведення реструктуризації;
  • встановити протягом трьох років заборону примусово звертати стягнення на житлове нерухоме майно боржника для забезпечення виконання простроченого зобов’язання за договором, зобов’язання по якому реструктуризовано.

Також Рада підтримала і законопроект №4398, який повинен зобов’язати Фонд гарантування вкладів не пізніше ніж за 30 днів до публікації оголошення про відкриті торги запропонувати позичальникові погасити заборгованість на суму не менше оціночної вартості його активу.

Документом пропонується виключити зі складу ліквідаційної маси житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника. За умови, що воно не перевищує 60 кв. м, або 13,65 кв. м на кожного члена сім’ї для квартири або 120 кв. м для житлового будинку.

Боржник, який живе в такому житлі, за рішенням господарського суду може виплачувати мінімальну суму щомісячного виконання плану реструктуризації.

Як ми вже розповідали раніше, Кабмін затвердив постанову про іпотеку під 7% річних. На таких умовах можна буде придбати житло, побудоване не раніше 2015 року.

А також, уряд України хоче повернути частину заробітчан, обіцяючи їм кредити для відкриття власного бізнесу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...