Кому війна, а кому мати рідна. Розкрилася багатомільярдна схема податкових «скруток» в концерні «Галнафтогаз» та групі компаній ОККО

Кому війна, а кому мати рідна. Розкрилася багатомільярдна схема податкових «скруток» в концерні «Галнафтогаз» та групі компаній ОККО
Автор Желізняк Олександр в Новини

Холдинг Віталія Антонова «Універсальна інвестиційна група» і входять до нього концерн «Галнафтогаз» і група ОККО «нагріли» державний бюджет на кілька мільярдів гривень. Все це в період активізації бойових дій на Донбасі, брак грошей на вакцини і коронакризу, повідомляє 5 канал .

Для ухилення від сплати податків холдинг використовує так звані податкові «скручування». З їх допомогою в бюджет не доплатили 5,5 млрд грн податків. Крім цього, холдинг отримав відшкодування з бюджету 360 млн грн «липового» ПДВ. Левову частку ПДВ «скрутили» через торгівлю паливом ОККО. «Група компаній ОККО грабує країну на мільярди. А корупційні схеми прикриває податкова інспекція. У той час, коли війна на Сході не вщухає і гинуть десятки молодих бійців. Пандемія забирає життя тисяч людей, лікарні переповнені важкохворими. Коли президент неодноразово просить великий бізнес допомогти державі в боротьбі з коронавірусом. Але не всі підприємства України в складний для неї час готові простягнути руку допомоги, навпаки продовжують нещадно спустошувати скарбницю », – йдеться в сюжеті.

Loading...

Як пояснив глава податкового комітету Данило Гетманцев, паливо – зручний товар для «скруток», оскільки його можна «прив’язати» фактично до будь-якого виробництва. Значний обсяг всіх податкових махінацій з відшкодуванням ПДВ припадає саме на операції з паливом і/або зерном. Наприклад, компанія «ОККО-Рітейл» спеціалізується на роздрібній торгівлі паливом і паралельно займається оптовою торгівлею та експортом зерна, молочних продуктів і тд. Через такий нетиповий експорт компанія ухиляється від сплати ПДВ. За такою ж схемою діє «ОККО-Бізнес контракт». Обидві компанії не доплатили ПДВ на суму 329,3 млн грн і 21,9 млн грн відповідно. В цілому за 9 місяців 2020 року група ОККО не виплатила 200 млн грн одного лише ПДВ. Як говорить економіст Олег Гетьман, «скрутчик» ПДВ як правило ухиляються від сплати податку на прибуток, проводять операції кешем і виплачують зарплати в конвертах.

При цьому УКРІНФОРМ не може не знати про що відбуваються в холдингу Антонова «скручування», адже саме служба за допомогою спеціальної програми СМКОР контролює, що кожна компанія купила, а що продала. Крім того, раніше ЗМІ писали , що до «кришування» податкових «скруток» Галнафтогазом і ОККО причетний особисто глава УКРІНФОРМ Вадим Мельник. 5 канал направив інформаційні запити в ГФС і інші контролюючі органи з питанням про останню податкову перевірку Універсальної інвестиційної групи. Запит також відправлений у Галнафтогаз.

12 квітня біля будівлі УКРІНФОРМ в Києві активісти організації «Стоп корупції» провели акцію протесту, щоб привернути увагу до розкрадання держбюджету в період пандемії, коронакрізіса і загострення на фронті. «Бізнес, який і так заробляє мільярдні прибутки в цей непростий для країни час повинен навпаки допомагати утримати економічну стабільність, вирішує цинічно і нахабно грабувати скарбницю України», – йдеться в сюжеті.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...