Поліомієліт повертається: українців попередили про смертельний вірус

Поліомієліт повертається: українців попередили про смертельний вірус
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

В Україні зберігається високий рівень загрози поширення поліомієліту . Це пов’язано з тим, що в світі зареєстровані випадки захворювання на поліомієліт, викликані дикими поліовірусу і деривативами вакцинних штамів поліовірусів, а також недостатнім рівнем вакцинації в країні.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

Loading...

Так, в Таджикистані виявили випадки гострого в’ялого паралічу у дітей, інфікованих дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (cVDPV2). Крім того, виявлено позитивні на cVDPV2 зразки навколишнього середовища. ВООЗ розцінює ці випадки як надзвичайну ситуацію 2-го рівня складності.

Раніше повідомлялося про випадки міжнародного поширення дикого поліовірусу (WPV1) з Пакистану до Афганістану.

Існує ризик передачі інфекції в разі ввезення дикого поліовірусу або появи дериваційного вакцинного поліовірусу в 41 країні Європейського регіону.

У Центрі наголошують, вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліт. Найбільш уразливі до цієї хвороби діти до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують в перші місяці життя. Шість доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше – через брудні руки, заражену їжу і воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина чи дорослий. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Поліомієліт повертається: українців попередили про смертельний вірус

Тим часом за добу від COVID-19 в Україні померли майже півтисячі людей.

У Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили склад вакцин проти COVID-19, якими будуть прищеплювати і вже вакцинують українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...