Reuters: країни ЄС вже домовилися про введення COVID-паспортів

Reuters: країни ЄС вже домовилися про введення COVID-паспортів
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Країни Європейського Союзу 14 квітня офіційно домовилися про введення COVID-паспортів (або сертифікатів вакцинації) для подорожей.

Як передає Reuters з посиланням на два дипломатичних джерела, це стане важливим кроком до відновлення туризму цього літа.

Loading...

Ці сертифікати дозволять вакцинованиа, тим, хто видужав від COVID-19, а також людям з негативними результатами тестів на коронавірус, легше подорожувати в межах ЄС, де обмеження пересування діють вже більше року.

27 країн-членів ЄС вже прийняли на себе зобов’язання підготуватися до запуску сертифікатів до літа 2021 року, говориться в документі.

Тепер, Європарламент ще повинен дати згоду на цю пропозицію і узгодити власну позицію щодо цих паспортів пізніше в цьому місяці. Остаточні переговори між законодавцями, представниками країн і виконавчим органом ЄС, як очікується, почнуться в травні.

Хоча держави-члени планують визнавати тільки схвалені в ЄС вакцини, окремі країни можуть також видавати сертифікати, що включають російську вакцину Sputnik або китайську вакцину Sinovac, які дозволені тільки на їх території.

Інші країни ЄС самостійно вирішуватимуть, чи приймати сертифікат з вакциною, що не схвалена регуляторними органами блоку.

Як ми вже розповідали раніше, ЄС розгляне можливість укладання угод про COVID-паспорти з третіми країнами.

А також, Володимир Зеленський анонсував введення COVID-паспортів в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...