Тромбоз викликає ще одна вакцина: чому світ відмовляється від препарату Johnson & Johnson

Тромбоз викликає ще одна вакцина: чому світ відмовляється від препарату Johnson & Johnson
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

США, ЄС, ПАР і Австралія відмовляються проводити вакцинацію населення проти коронавірусу американським препаратом від Johnson & Johnson. У цих країнах сумніваються в її безпеці, лікарі виявляють поодинокі випадки складного тромбозу.

Уже відомо, що в США вакцину від Johnson & Johnson в США отримали вже 6,8 млн осіб, при цьому виявили 6 випадків тромбозу, які вимагають особливого підходу в лікуванні. Як пише “Сегодня”, всі постраждалі – жінки віком 18-48 років. Побічний ефект проявився у них через 6-13 днів після вакцинації.

Loading...

Медикам рекомендують припинити вакцинацію препаратом Janssen і провести дослідження. Директор Центру оцінки та досліджень біологічних препаратів FDA Пітер Маркс говорить, що рідкісна імунна відповідь, яка призводить до активації тромбоцитів, може бути причиною утворення тромбів після вакцинації.

В ЄС вакцину компанії Johnson & Johnson почали поставлятися 12 квітня, в Європі її ще не встигли застосувати. Незважаючи на це, компанія сама прийняла рішення про замороження поставок. Компанія разом з європейськими органами охорони здоров’я вивчає дані про тромбоз серед вакцинованих, а також співпрацює з експертами.

У ПАР одразу відмовилися використовувати вакцину до тих пір, поки не буде вивчений зв’язок між її застосуванням і утворенням тромбів. Johnson & Johnson, як і у випадку з ЄС, сама не проти з’ясувати обставини виникнення тромбозу.

Одночасно з цим в Австралії заявили, що закупівель вакцини, яку перевіряють на можливий побічний ефект у вигляді тромбів, не буде.

Як повідомлялося раніше, в Україні почалася вакцинація вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech. Цю вакцину отримають маломобільні групи населення, люди з інвалідністю, ті, хто за ними доглядають, педагоги, які будуть залучені у ЗНО в 2021 році, олімпійці і паралімпійці, які представлятимуть Україну на змаганнях у Токіо в 2021 році, співробітники патрульної поліції.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили склад вакцин проти COVID-19, якими будуть прищеплювати і вже вакцинують українців.

Джерело: Народна Правда