Українські та європейські правозахисники наголошують незаконність санкцій Зеленського, – Deutsche Welle

Українські та європейські правозахисники наголошують незаконність санкцій Зеленського, – Deutsche Welle
Автор Желізняк Олександр в Новини

Юристи і правозахисники піддали жорсткій критиці санкційну кампанію Володимира Зеленського, зокрема, вони бачать в цих діях ознаки узурпації влади. Про це йдеться в аналітичному матеріалі найбільшої німецької медіакомпанії Deutsche Welle .

У публікації наголошується, що п’ятниці останніх декількох місяців перетворилися в Україні в «день санкцій». А після введення в дію чергових обмежувальних заходів, ряд правозахисників і юридичних експертів виступили з жорсткою критикою дій Президента і РНБО.

Loading...

«У заяві, підписаній зокрема директором Харківської правозахисної групи Євгеном Захаровим, виконавчим директором Регіонального центру прав людини Анастасією Мартиновської, виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини Олександром Павличенко і виконавчим директором Українського інституту з прав людини Євгеном Нецвєтаєву, відзначається, що дії Зеленського є НЕ санкціями в їх міжнародно-правовому сенсі, а директивним управлінням державою», – пише Deutsche Welle.

Також зазначається, що з позицією правозахисників погодилася керівник дослідницької групи Східної Європи і Євразії берлінського Фонду «Наука і політика» (SWP) Сьюзан Стюарт.

«За її словами, проблеми української судової системи, навпаки, роблять ще більш важливим те, щоб інші гілки влади – особливо Президент і інші чиновники – діяли відповідно до принципів правової держави. При цьому, за спостереженнями Стюарт, Офіс Президента схильний до прийняття ситуативних рішень, які не мають міцної правової основи і не відповідають ні однієї стратегії. Також вона впевнена, що приводом для занепокоєння є зростаюча роль Ради національної безпеки і оборони України », – цитує Deutsche Welle Сьюзан Стюарт.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук заявив, що незаконне введення санкцій по відношенню до опозиційних телеканалів і політикам є свавіллям влади, і всі спроби обгрунтувати це рішення Законом України «Про санкції» неспроможні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...