В Україні нарахували близько 8 приватних військових компаній

В Україні нарахували близько 8 приватних військових компаній
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні зараз функціонує близько восьми приватних військових компаній, більшість з них залишаються в “сірій зоні”, публічно не розкриваючи власну діяльність. 

Про це з посиланням на джерела повідомляє РБК-Україна.

Loading...

При цьому в правоохоронних органах заявляють, що інформація щодо восьми ПВК більш ніж перебільшена.

“Як тільки з’являються незаконні воєнізовані формування, як у випадку з Семенченком, вони потрапляють в поле зору спецслужб. Ми говоримо про підготовку “спеців” для участі в бойових операціях, торгівлі зброєю і т.д. Це все незаконно. Тоді як охоронні фірми, які називають себе ПВК, навіть не можуть використовувати зброю, крім гладкоствольної. Вони дещо перебільшують свою вагу”, – пояснив співрозмовник видання.

Він також додав, що силовики не виступають категорично проти легалізації ПВК як бізнесу, але робити це готові лише за наявності політичної волі:

“У будь-якому випадку, силові органи не хочуть втратити, грубо кажучи, монополію на насильство. Для нашої країни це може мати вкрай негативні наслідки”.

Як відомо, напередодні СБУ викрила та припинила діяльність приватної військової компанії, діяльність якої була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки. Організаторами її діяльності були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко. Напередодні колишні бійці батальйону “Донбас”, Анатолій “Гал” Віногродський та Сергій “Тезка” Ружицький, які керували ПВК Donbass Battalion corporation, дали інтерв’ю, в якому розповіли про свою версію подій.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...