Декретна відпустка для чоловіків на три роки: Рада прийняла історичний законопроект

Декретна відпустка для чоловіків на три роки: Рада прийняла історичний законопроект
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Українські чоловіки отримали можливість на законних підставах брати відпустку на два тижні при народженні дитини, а також на рівних з дружиною піти в декрет на три роки.

Loading...

За відповідне рішення проголосувало 269 народних депутатів.

Відзначимо, згідно з чинним законодавством чоловіки в Україні можуть піти у відпустку по догляду за дитиною, якщо їх делегує дружина (мама малюка). Жінка повинна надати довідку, що виходить на роботу, а потім чоловіку дозволять піти в декрет.

Новий документ це змінить.

  • один з батьків зможе оформити відпустку на три роки по догляду за дитиною на рівних умовах,
  • вводиться додаткова відпустка для чоловіків терміном 14 днів при народженні дитини за рахунок роботодавця. Його можна взяти в протягом трьох місяців з дня народження дитини. Це дозволить родині побути разом в момент появи у них малюка.

“Сьогодні вже молоді сім’ї, чоловіки і юнаки, активно долучаються до догляду за дітьми – змінюють підгузники, беруть на себе відповідальність за годування. Вони повноцінно поділяють з матір’ю дитини обов’язки з догляду. Багато міжнародних компаній, які працюють в Україні, вже зараз надають відпустку при народженні дитини до 40 днів. Ми, як держава, пропонуємо додаткову 14-денну оплачувану відпустку при народженні для чоловіків і врівноважуємо право матері і батька брати відпустку по догляду за дитиною до 3 років”, – зазначає ініціатор документа, нардеп від “Слуги народу” Марина Бардіна.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні планують збільшити розмір допомоги при народженні дитини. Вперше з 2014 року пропонується збільшити розмір виплат і встановити щорічну індексацію.

Раніше в уряді пропонували встановити нові розміри допомоги при народженні дитини:

  • 100 тис грн – на першу дитину;
  • 200 тис грн – на другу дитину;
  • 400 тис грн – на третю і кожну наступну дитину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...