“Нас будуть доїти”: експерт озвучив всю правду про річний тариф на газ

”Нас будуть доїти”: експерт озвучив всю правду про річний тариф на газ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З травня в Україні ціна на газ зросте до 7,5-8 грн, і такий тариф діятиме 12 місяців. При цьому, як відомо, зазвичай влітку ціна на газ падала (становила приблизно 4-4,5 грн за куб), але тепер річний тариф буде сформований на підставі зимових цін.

Про це в ефірі Znaj24 повідомив глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

За його словами, річний тариф на газ формується на підставі тих цін, які були за попередні півроку. Зараз фактично українцям пропонують річний тариф, сформований на тарифах на газ на піку ціни.

За його даними, українці протягом найближчого року будуть змушені платити за газ по 7,5-8 грн за кубометр.

“З урахуванням того, що ми маємо власний видобуток газу при її собівартості 2,6 грн, ми маємо падіння ціни газу влітку до 4 грн на європейській біржі … Споживачеві пропонують протягом року газ за ціною 7,5-8 грн. Фактично нас будуть тупо доїти “, – заявив Попенко.

Раніше експерти говорили, що через річні тарифи українці будуть переплачувати за газ.

Як повідомлялося раніше, середня ціна природного газу для побутових споживачів у другому півріччі 2020 року склала 8 519,74 грн (з ПДВ та з урахуванням тарифів на транспортування і розподіл) за 1 тис. куб. м і опинилася на 60,8% більше, ніж в першому півріччі (5 299,2 грн).

 

Джерело: Народна Правда