Pfizer тримає імунітет до шести місяців, а Cупутник V – до двох років. Але через політичні ігрища Зеленського, кращу вакцину ми не отримаємо

Pfizer тримає імунітет до шести місяців, а Cупутник V – до двох років. Але через політичні ігрища Зеленського, кращу вакцину ми не отримаємо
Автор Желізняк Олександр в Новини

Карантин триває вже понад рік, всім зрозуміло, що коронавірус із нами назавжди, і буде таким же постійним захворюванням, як грип та ГРВІ. Так якою вакциною краще колотися, щоб перемогти коронавірус напевно?

Про це пише Катерина Селантьєва у своєму блозі на Korrespondent.net.

Loading...

Згідно з дослідженнями, Pfizer дає імунітет до 6 місяців, тобто два уколи з різницею у 21 день, і через 6 місяців процедуру необхідно повторити.

Своєю чергою, імунітет від російської вакцини “Супутник V” може бути довічним: “У мене є надія, що вакцина буде діяти не рік-два, а довічно”, – сказав глава Центру імені Гамалії Олександр Гінцбург.

Однак, українцям через дії влади нерелевантні дані ні про Pfizer, ні про “Супутник V”. Російська вакцина вже могла бути в масовому виробництві та в масовій вакцинації в Україні вже зараз – на початку квітня, якби влада підтримала ініціативу Віктора Медведчука про виробництво “Супутника” на українському підприємстві.

А Pfizer нам пообіцяли, але не сказали ні коли, ні скільки. А судячи з черги за цією вакциною – ми її отримаємо в достатній кількості, в кращому випадку через кілька років.

Тому, зараз міністр Степанов відправляє в регіони партії китайської вакцини CoronaVac з ефективністю 50%. Можу прогнозувати, що скоро в Україну підуть і інші вакцини, наприклад, Johnson & Johnson, виробництво якої зупинили в США через виявлені побічні ефекти. Може бути нова партія AstraZeneca, яка потонула в скандалі з тромбами та смертями й була змушена змінити назву вакцини.

Новини за темою: Україна в квітні могла почати масову вакцинацію своїм препаратом, а замість цього – лідирує за добовою смертністю в Європі

А ось чого в Україні не буде, так це вакцини “Супутник V”, який хочуть купити Німеччина, Австрія, Франція, Італія, регіони Іспанії, який дозволила до використання Індія, за яким стоять у черзі понад 50 країн світу.

Але чому Україна повинна приєднуватися до відстоювання інтересів західних компаній і переживати за чужі гроші? Хіба наша влада не повинна на перший план ставити інтерес свого народу? Якщо так, то Зеленський був зобов’язаний прислухатися до Медведчука. До цього часу ми б вже самі налагодили виробництво вакцини у себе в країні та запустили б масштабну вакцинацію. Але Зеленський в позі, а українці – в лікарнях.

Катерина Селантьєва

Джерело: Народна Правда