Незважаючи на заяви міністра охорони здоров’я Максима Степанова про те, що епідемія COVID-19 в Україні почала йти на спад , ситуація у багатьох областях не поліпшується. Місць в лікарнях не вистачає – другий тиждень спостерігається найвища заповненість за час пандемії. При цьому якщо подивитися на конкретні міста і лікарні, то вже десятки населених пунктів не можуть впоратися з потоком хворих і реанімації переповнені.
Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.
Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко каже, що 8000 госпіталізацій в добу це абсолютний максимум, який може витримувати медична система України:
“Це теоретичне число, яке говорить про зайнятість усіх ліжок на 100%. Якщо говорити про більш реальну картину, то треба брати зайнятість 80%. Це те, що ми бачимо зараз в Києві. Така зайнятість по країні буде при госпіталізації 6500 осіб на добу. Тобто медична система може приймати на 40% більше, ніж зараз”.
Видання зазначає, що в окремих містах вже спостерігається критична заповненість лікарень.
Так, в Хмельницькому всього чотири медустанови приймають хворих на COVID-19 і всі вони зайняті на 88%. Як відомо, регіон до останнього намагався уникнути червоної зони, додаючи більше місць в лікарнях. В результаті зараз в Хмельницькому найбільша завантаженість лікарень серед всіх обласних центрів – обмеження ввели занадто пізно.
- Хмельницька інфекційна лікарня заповнена на 100%
- Хмельницька міська лікарня – на 85%
- Реанімації в місті повністю заповнені в трьох лікарнях. Шість реанімаційних ліжок на все місто залишилося в перинатальному центрі.
Київські лікарні заповнені на 75,5%. Хворих на COVID-19 в столиці приймають 40 медустанов, в тому числі пологові будинки та тубдиспансери. При цьому вже вісім лікарень нікого не можуть приймати через 100% заповненості:
- Київська міська лікарня №2
- Київська міська лікарня №3
- Київська міська лікарня №5
- Київська міська лікарня №8
- Київська міська лікарня №12
- Київська обласна клінічна лікарня
- Київський міський медцентр “Академія здоров’я людини”
- Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського
У Харкові вже зайнято більше половини місць в лікарнях – 53,7%. У місті 14 медустанов приймають хворих з COVID-19, дві лікарні повністю заповнені:
- Харківська багатопрофільна лікарня №17
- Харківський диспансер радіаційного захисту населення
- У дев’яти лікарнях Харкова немає місць в реанімаціях.
В Одесі лікарні зайняті на 76%. Всього в місті хворих на COVID-19 приймають 14 лікарень, але повністю заповнені вже чотири:
- Одеська обласна лікарня
- Одеська лікарня №5
- Одеський обласний очний шпиталь інвалідів війни
- Одеська клінічна лікарня “Укрзалізниці”
- Вільних місць в реанімаціях немає вже в половині лікарень міста.
У Львові лікарні зайняті на 72%. З десяти “ковідних” лікарень у Львові поки зайнята тільки одна – Львівська перша міська лікарня. Реанімаційних місць вже немає в трьох медустановах.
У Дніпрі лікарні заповнені на 64,3%. У Дніпрі з 14 медустанов для хворих ковідом повністю зайняті дві:
- Дніпровська міська лікарня № 9
- Дніпровська лікарня швидкої медичної допомоги
У трьох лікарнях вже немає місць в реанімаціях.
У Миколаєві зайнято 81,4% місць для ковідних хворих. Три лікарні повністю зайняті хворими:
- Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб
- Миколаївська міська лікарня №1
- Миколаївська міська лікарня №3
Всього в місті вісім лікарень приймають хворих COVID-19. Реанімаційні відділення повністю заповнені в двох.
Як повідомлялося раніше, ситуація з COVID-19 в Україні далека від стабільної, за минулу добу в країні зафіксовано 16 427 нових випадків. Крім того, Міністерство охорони здоров’я оновлює список «червоних» зон карантину.
Незважаючи на те, що ситуація з COVID-19 в Україні залишається напруженою, загальнонаціонального локдауну не буде . У Раді впевнені, що для поліпшення ситуації досить просто носити маски та дотримуватися дистанції.