Україна підніме питання ядерного статусу: що про це відомо

Україна підніме питання ядерного статусу: що про це відомо
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Посол України в Німеччині Андрій Мельник вважає, що Північноатлантичний Альянс (НАТО) повинен прийняти Україну до своїх лав, в іншому випадку Києву доведеться повернути на порядок денний питання ядерного статусу.

Таку заяву він зробив в ефірі радіостанції Deutschlandfunk.

Loading...

За його словами, без підтримки і санкцій, які були введені після анексії Криму, а також під час війни на Донбасі, Україна, напевно, не вижила б за останні сім років, але цього все ще недостатньо. Посол також додав, що зараз Україна має справу з найбільшим переміщенням військ в Росії з часів Другої світової війни.

“Ми повинні зробити все можливе для того, щоб завтра або післязавтра Путін нас не захопив”, – заявив він.

Мельник вважає, що єдиною можливістю для цього є те, щоб Україна нарешті стала членом НАТО.

“В України не має іншого вибору: або ми є частиною союзу такого як НАТО і робимо свій внесок, щоб ця Європа стала сильнішою, або тоді у нас залишається єдина опція – озброюватися самим, і можливо, знову подумати про ядерний статус. Як інакше ми можемо гарантувати нашу оборону?”, – заявив дипломат.

Одночасно з цим перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі каналу “Україна 24” заявив , що мова про відновлення ядерного статусу України не йде:

“Є інші позиції, які сьогодні є дуже важливими для України, а саме єдність Європи щодо України. Наприклад, на саміті” НАТО – Україна “30 країн, які є членами НАТО, були єдині в оцінці ситуації та підтримки України, міністри країн “сімки” були єдині, як і чітко висловили свою позицію США в останній розмові пана Байдена з паном Путіним. Штати будуть підтримувати Україну, і відзначили, що Росія повинна припинити провокації і прибрати свої війська, деокупувати наші території. Думаю, такої чіткої і зрозумілої позиції, яка сьогодні є у Заходу, у всій історії незалежної України ще не було. І це хороший знак для нас”.

Кравчук також додав, що вплинути на Росію можуть виключно США: “Чекати, що якась європейська країна може стати посередником і допомогти Україні налагодити відносини з Росією – це нереально”.

Напередодні директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив , що Росія, яка стягує військових і техніку до кордону з Україною, може вирішиться на окремі вторгнення.

Також повідомлялося про те, що Росія стягує до кордону з Україною бронетранспортери з білим хрестом на броні, аналогічні «смуги вторгнення» російські війська наносили і під час холодної війни, коли стикалися з супротивниками, які використовували ідентичну техніку радянського виробництва.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...