Зеленський за два роки став ізгоєм всередині країни та на міжнародній арені. Сумний шлях від 73% до повного та абсолютного нуля

Зеленський за два роки став ізгоєм всередині країни та на міжнародній арені. Сумний шлях від 73% до повного та абсолютного нуля
Автор Желізняк Олександр в Новини

Президент України Володимир Зеленський за два роки при владі примудрився натворити таких справ, що страшно уявити, що ж він встигне зробити за три, що залишилися. Зеленський зумів повністю розвалити відносини з політичними колами, як всередині країни, так і за кордоном, перетворившись з “надії нації”, на “політичного клоуна”, якого у світі ніхто не сприймає всерйоз.

Це підтверджується навіть тим, що три країни – Франція, Німеччина і Росія – воліли зустрітися без України, щоб обговорити кейс Донбасу.

Loading...

А для участі в його “Кримській платформі” не приїде жоден більш-менш серйозний міжнародний політик. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен відповіла офіційною відмовою, президент Туреччини Реджеп Ердоган також навряд чи відвідає цей захід, щоб не псувати і без того напружені відносини з Росією. Решта, напевне, надішлють дрібних сошок із посольств. Ось таким є сприйняття Зеленського міжнародною спільнотою.

Намагаючись хоча б всередині країни відновити свій рейтинг, який увійшов у круте піке, президент перетворив Раду безпеки в карально-репресивний орган, що знищує своїх же громадян і ЗМІ, вводячи проти них санкції. І тільки за те, що вони посміли критикувати діяльність влади! При цьому санкції вводять абсолютно незаконно, про що говорять усі правозахисники.

Так, адвокат, кандидат юридичних наук Василь Сметана заявив, що, згідно з українським законодавством, “застосуванню санкцій до українського підприємства або громадянина України обов’язково повинен передувати або вирок суду, яким відповідну особу засуджено за кримінальне правопорушення, що підпадає під терористичну діяльність, або рішення суду про включення відповідної особи до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності”. Хтось бачив рішення суду щодо хоча б одного з українців із санкційних списків? Я – ні. Як, власне, і всі інші.

За таке кричуще порушення всіх мислимих законів Зеленського за кордоном критикує хіба що не ледачий. Тільки уявіть, за 2 місяці у світових ЗМІ було близько 10 тисяч (!) публікацій, в яких міжнародні політики та експерти засуджували свавілля українського глави держави. Який після цього всього у Зеленського буде імідж на світовій арені? Мудрого політика чи містечкового самодура? Я особисто голосую за другий варіант.

Та й всередині самої країни, як би він не намагався приміряти на себе обладунки “непримиренного борця з корупцією”, ставлення до Зеленського погіршується з кожним днем. Адже звичайна людина санкційним списком за комуналку не розрахується і гучні “викриття” на хліб не намаже. А враховуючи те, як за останні місяці злетіли тарифи на комунальні послуги, газ, а слідом за ними – абсолютно на всі товари, навіть на найнеобхідніші – боюся, що горезвісна бабуся з передвиборчого ролика Зеленського отримає не один інфаркт від космічних цін і мізерної пенсії.

І як би не вселяв прем’єр-міністр Шмигаль простим українцям думку про те, що економіка зростає та якісь там відсотки якогось ВВП збільшуються, реальність виглядає зовсім по-іншому. Нескінченні локдауни та обмеження через коронавірус призводять до закриття тисяч підприємств і бізнесів по всій країні. Люди виходять на мітинги, перекривають дороги, тому що жити дійсно немає за що. Від слова зовсім. Але з вікна Банкової та Грушевського цього, судячи з усього, не видно.

Але ж все могло б бути зовсім інакше. І про епідемію коронавірусу ми б забули, як про страшний сон, якби Зеленський, поборовши свою гординю, погодився б на план голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, який домовився про те, що російський Інститут ім. Гамалеї передасть нам технологію з виробництва вакцини “Супутник V”. Тієї самої, яку масово закуповують провідні країни світу. І поки наша влада підбирає залишки неперевіреного “шмурдяка” з Китаю та Індії, яким українці відмовляються вакцинуватися, в інших країнах завдяки якісній, перевіреній вакцині люди одужують, а самі країни перемагають коронавірус. Ми б теж могли піти за таким сценарієм, почавши виробництво вакцини з початку квітня і прищепивши все населення хорошим препаратом. Але гординя і заздрість Зеленського перемогли здоровий глузд. У підсумку країна все глибше занурюється в черговий локдаун.

Відсутність здорового глузду і чорна заздрість – це взагалі характерна риса нашої влади. Інакше, як можна пояснити той факт, що Зеленський відмовився від своїх же громадян, які страждають у катівнях ОРДЛО? Йдеться про чотирьох українок, про звільнення яких теж домовився Медведчук. Ще наприкінці січня вони могли б бути вдома зі своїми рідними. Але ні, їх звільнення заблокувала українська сторона. Раціонально цей крок ніяк не можна пояснити. Адже якби Зеленський дійсно був справжнім державним діячем, то він би першим зустрічав українок в аеропорту.

Однак і цей факт, як і багато інших, які я навів вище, доводять, що нами два роки керує не президент, а невдала пародія на нього.

Ігор Вальський

Джерело: Народна Правда
загрузка...