Субсидій позбавлять 20% українців: Кабмін приймає скандальне рішення

Субсидій позбавлять 20% українців: Кабмін приймає скандальне рішення
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів таємно прийняв постанову про посилення вимог до претендентів на субсидії. Відтепер чиновники будуть враховувати депозити, аліменти, наявність цінних паперів і навіть “віртуальні активи” (криптовалюту).

Також в уряд вирішили не чекати закінчення карантину, знизити соціальні норми по споживанню комунальних послуг на піку захворюваності на COVID-19. У минулому році, нагадаємо, ці норми були підвищені на 50% на час дії карантину.

Loading...

Крім того, Кабінет міністрів прийняв рішення про ліквідацію місцевих комісій, які приймають рішення по субсідіантам, які не підходять під критерії, але потребують допомоги від держави.

Як повідомив “Стране” виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Мінфін наполягає, щоб українці заново подавалися на субсидії в травні-червні: “І, відповідно, рішення теж будуть нові, тобто, навіть ті, хто зараз отримують субсидію, можуть її позбутися, якщо спливуть “додаткові фактори”, наприклад, наявність банківського депозиту”.

За словами Слобожана, тема з переоформленням субсидій стала предметом спору на засіданні урядового комітету 14 квітня. Асоціація міст виступила проти цієї ініціативи Мінфіну:

“За нашими підрахунками, в територіальні органи соцзахисту переоформляти субсидію прийде близько 3 млн громадян. І це в розпал епідемії. Ви уявляєте собі ці черги під кабінетами? Ми наполягаємо, щоб Мінфін розглянув можливість автоматичного призначення субсидій тим, хто їх вже отримує. Але врахує чи це фінансове відомство поки не знаємо”.

Експерти відзначають, документи можна подати онлайн, але пенсіонери традиційно підуть оформляти субсидію “наживо”.

“У Мінфіні розраховують, що від 300 до 600 тисяч претендентів на субсидії “зійдуть з дистанції”- побояться сидіти по чергах в розпал коронавірусу або просто “не дійдуть”, не встигнуть подати документи, бо часу замало. Це дозволить навіть без урахування зачистки за новими вимогами зняти субсидію з 10-20% одержувачів. Насправді планка стоїть в 20%. Якщо не встигне податися менше, до потрібного показника “доб’ють” за рахунок позбавлення субсидій за новими критеріями. Скоротити витрати на субсидії на 20% потрібно не просто, щоб заощадити. Таким чином Мінфін готує цифру для бюджету-2022. Тобто, в бюджет на наступний рік планується закласти фінансування субсидій на 20% нижче, ніж в цьому. А в якості аргументу подадуть фактичні витрати в 2021 році, мовляв, цієї суми якраз вистачає”, – стверджує джерело видання.

Іншими словами, позбавити субсидії можуть навіть в разі, якщо ви проходите за всіма критеріями.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою посилюються вимоги при наданні житлових субсидій. Згідно з прийнятим документом:

  • при призначенні субсидії будуть враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів та ін .;
  • припиняється діяльність і повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, які можуть призначати субсидії в окремих випадках при наявності умов, при яких така субсидія не призначається;
  • посилюються вимоги при призначенні субсидій в частині одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, проведення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону і т. п.

Українцям пояснили , як можна заощадити в опалювальний період, а саме в якому разі вигідніше користуватися субсидією, а в якому – вибрати пільгу.

 

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...