Звільнення Дудкіна – це три приводи для оптимізму, – Куракін

Звільнення Дудкіна – це три приводи для оптимізму, – Куракін
Автор Желізняк Олександр в Новини

Звільнення політичного і військового експерта Юрія Дудкіна дає три приводи для стриманого оптимізму. Про це заявив політичний оглядач Олексій Куракін, коментуючи у Facebook звільнення військового експерта Юрія Дудкіна, який був затриманий співробітниками СБУ в кінці лютого за звинуваченням у державній зраді.

“Юрій Дудкін вийшов на свободу із СІЗО СБУ в Аскольдовому провулку в Києві. Це хоч і не остаточний, але все ж підсумок майже двомісячної боротьби політсили Віктора Медведчука за політичного експерта і блогера”, – зазначив публіцист.

Loading...

Куракін переконаний, що в українському суспільстві домінує думка про спробу влади за допомогою “справи Дудкіна” змусити замовкнути тверезо мислячих людей.

“Де докази “підривної діяльності” і зв’язку з “російськими спецслужбами”? Їх не було тоді – і сьогодні теж немає. Яке право має влада – без судового розгляду і доказів провини! – навішувати на громадян ярлики “агентів”? З яких пір участь в ефірах телеканалів інших держав (в даному випадку – Росії) стала кримінально караною?” – підкреслив аналітик.

“Невже з Конституції України викреслили положення про свободу слова, про право на свободу думки і на вільне вираження своїх поглядів і переконань? З яких пір ідеологія постмайданної влади стала обов’язковою для всіх громадян, хоча це прямо суперечить Конституції? Чи не хоче влада таким цинічним чином залякати адекватно мислячих людей і змусити їх замовкнути?” – задався питаннями журналіст.

За словами Куракіна, Дудкін вийшов із СІЗО, тому що за його свободу боролися депутати від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука.

“А суспільний запит, що природно, породжує активну реакцію тієї політичної сили, для якої діалог з народом не є банальним “фантиком” для заманювання виборця. Була подана апеляційна скарга про пом’якшення запобіжного заходу, ряд народних депутатів від ОПЗЖ Медведчука підписали клопотання про взяття Дудкіна на поруки. Нарешті, 12 квітня 2021 року суд змінив запобіжний захід з взяття під варту без права застави на взяття під варту з правом застави в 2 мільйони гривень. І заставу зібрали і внесли Віктор Чорний та інші депутати “Опоплатформи”, – уточнив публіцист.

Куракін висловив упевненість у тому, що у зв’язку зі звільненням Дудкіна є три приводи для стриманої радості і обережного оптимізму.

“По-перше, очевидно, що багато суддів і правоохоронців не бажають брати участь у правовому свавіллі, що почалося з закриття опозиційних каналів і переслідування опозиційних політиків. Адже не просто так суддя вирішив пом’якшити запобіжний захід Дудкіну – а тому, що прокурори і слідчі СБУ за півтора місяця так і не подужали надати докази “підривної діяльності”, – розставив крапки над “i” аналітик.

“Звідси другий момент – “акція залякування” українців все більше перетворюється на фарс а-ля “95 квартал”. Багато людей тепер будуть сприймати всі ці санкції, заборону телеканалів, незаконні рішення РНБО і т.д. у тому сенсі, що це така ж туфта, як і “справа Дудкіна”, – підсумував журналіст.

“І найголовніше – політсила Медведчука продемонструвала на прикладі Дудкіна, що здатна і вміє ефективно захищати своїх співгромадян. Порохоботи і “партія війни” в цілому, депутати від партії “Голос” та інші іноземні агенти, які раділи арешту Дудкіна, в день його виходу з СІЗО злякано замовкли…” – резюмував політичний оглядач Олексій Куракін.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...