20 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети

Іменини Аркадій, Георгій, Данило, Петро, Акуліна, Євдокія

20 квітня в Україні: яке сьогодні свято та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

20 квітня відзначають День китайської мови, День музеїв в Нідерландах, Жам ен-Нессім в Єгипті (День «квіткового аромату»), День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітиленського і день Акуліни.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День Акуліни 

У цей день православні вшановують пам’ять мучеників Руфіна і Акуліни, які звернули в християнство 200 римських воїнів. При імператорі Максиміні двох святих стратили.

На Акуліну примічали погоду. Якщо дощить — це віщувало поганий урожай ярових. У той же час «дощ на Акуліни — гарна калина». Дивилися вечором на небо (правда, робити це потрібно треба обов’язково через вікно): якщо багато зірок, то в лісі буде так само багато грибів і ягід. Міцний мороз і сонце віщували урожай хлібів і гречки.

Крім того, вважалося, що яка погода на Акуліну — така вона буде і 20 вересня.

День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітиленського

Церковний календар 2021: які релігійні свята відзначають у квітні

Преподобний Георгій, митрополит Мітиленський, — доброчесний і смиренномудрий монах, з юних років присвятив своє життя служінню Богу і всім людським чеснотам. У період царювання Лева Ісаврянина (716-741) святий зазнав гоніння від іконоборців і отримав іменування Сповідника.

В роки царювання Костянтина Порфірородного (780-797) святий Георгій був зведений на архієрейську кафедру міста Мітилени, головного міста мальовничого грецького острова Лесбосу.

Все життя преподобний Георгій був взірцем цноти і чистоти, літописці порівнювали його життя з життям ангела. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зцілював багато хвороб, в тому числі і такі, що вважалися невиліковними. Преподобний Георгій виганяв нечистих духів. Більш того, святитель відрізнявся милосердям, завжди щедро допомагав бідним, знедоленим і незаможним.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...