Чи будуть посилювати карантин на Великдень: Степанов дав чітку відповідь

Чи будуть посилювати карантин на Великдень: Степанов дав чітку відповідь
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин на Великдень і травневі свята в Україні не планують посилювати. У кожній області будуть діяти ті обмеження, які будуть введені напередодні свят.

Loading...

Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов, передає “Україна 24”.

За словами міністра, в “червоних” зонах карантину, обмеження на Великдень будуть суворішими. А в інших – вводити додаткові обмеження поки не планують.

“З приводу обмежень на Великдень. Я вважаю, що ми повинні дотримуватися тих правил, які у нас встановлені, і вони так само повинні дотримуватися на Великдень. Тоді ми не будемо бачити серйозних спалахів COVID-19. Я не анонсував ніяких особливих режимів, я кажу про те, що якщо регіон буде перебувати, наприклад, на червоному рівні, то повинні діяти всі обмеження, які існують в червоному рівні”, – зазначив Степанов.

Відзначимо, на сьогоднішній в Україні спостерігається позитивна динаміка і ситуація з COVID-19 стабілізувалася.

“Якщо ми подивимося на ситуацію, яка є зараз, ви бачите, що у нас є позитивна динаміка, що ми росли, як прогнозував МОЗ, до середини квітня, потім ситуація стабілізувалася. Зараз кількість хворих, як показує статистика, пішла вниз. Якщо порівнювати тиждень до тижня, то мінус 14 тис. за минулий тиждень. Це дає надію”, – пояснив Степанов.

Однак після свят в Україні очікують певного зростання захворюваності коронавірусом.

“У будь-якому випадку ми чекаємо ще після Пасхи, через 3-4 тижні, ми чекаємо зростання кількості хворих. Я зараз не можу сказати, до цифри буде це зростання. Треба буде подивитися, як пройдуть свята, там не просто Великдень, а низка свят, з 1 травня по 10 травня, це супроводжується мобільністю населення. З точки зору епідеміології це додасть захворюваності”, – вважає Степанов.

Як ми вже розповідали раніше, нардеп від «Слуги народу» Микола Тищенко, ігноруючи карантин у Києві, закотив вечірку в готелі в честь дня народження дружини Алли Барановської.

Тим часом, деякі області близькі до виходу з «червоною» зони адаптивного карантину.

Джерело: Народна Правда