Чому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причини

Чому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причини
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні залишаються незначними, незважаючи на це, тільки кожен п’ятий українець (18,8%) готовий самостійно забезпечувати собі безбідну старість.

Loading...

“68,5% виборців вважають, що життя у старості має забезпечувати держава та уряд, натомість 18,8% вважають відповідальними передусім самих себе. Водночас 47,3% українців готові на значне зменшення ЄСВ заради отримання доходів від заощаджень у майбутньому або витрат на поточні потреби”, – про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Чому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причиниЧому українці відмовляються відкладати гроші на пенсію: головні причини

Як пише LIGA.net з посиланням на експертів, українці не хочуть збирати гроші на пенсію з декількох причин, серед них: загальна недовіра до держави і доступних фінансових інструментів, низькі доходи громадян та популізм політиків.

На думку виконавчого директора CASE-Ukraine Дмитра Боярчука, результати дослідження можна пояснити: пенсії вже не перше десятиліття виступають одним з головних об’єктів передвиборної агітації політиків – люди роками чують, що держава гарантує їм якусь “гідну пенсію” і вважають це нормою. “Це можна порівняти з ситуацією до 2014 року, коли влада заявляла, що уряд і НБУ гарантують фіксований курс долара 8 грн/$. Люди в це вірили, приймали якісь рішення і періодично прогоряли”, – нагадує експерт.

У свою чергу директор Інституту демографії ім. Птухи НАНУ Елла Лібанова наголосила, що скепсис населення з приводу пенсійних накопичень можна пояснити загальною недовірою, як до держави, так і до існуючих фінансових інструментів, які могли б допомогти з самостійною підготовкою до життя в старості. Нажаль, в Україні немає жодних механізмів довгострокового збереження пенсійних внесків і страхування їх від інфляції.

Ще однією дуже суттєвою причиною є добробут громадян. “Люди з низьким доходом в принципі не можуть ще щось відкладати, оскільки майже усе витрачається на споживання”, – констатує Лібанова.

Тим часом, у Міністерстві соціальної політики вважають, що після запуску накопичувального рівня пенсійної системи українці зможуть отримувати пенсії в розмірі 7 000 гривен.

Як повідомлялося раніше, через прискореної індексації пенсій і звільнення фізичних осіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску дефіцит Пенсійного фонду до кінця 2021 може досягти 22,9 млрд грн.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...