Кабмін переглядає виплати за народження дітей: хто і скільки може отримати

Кабмін переглядає виплати за народження дітей: хто і скільки може отримати
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні планують збільшити виплату при народженні дитини до 50 тисяч гривень. На сьогоднішній день, молоді батьки отримують виплату в розмірі 40 тисяч гривень.

Loading...

Відповідний законопроект розробило Міністерство соціальної політики.

Однак, навіть якщо документ буде оперативно розглянутий і прийнятий, додаткові гроші українські сім’ї отримають не раніше 2022 року.

На скільки і коли можуть вирости виплати при народженні дитини

Сьогодні виплата при народженні дитини становить 41 280 грн, відразу виплачується 10 320 грн, а решту грошей сім’я отримує протягом 36 місяців рівними частинами (по 860 грн щомісяця).

Чиновники хочуть підвищити розмір допомоги, оскільки її розмір не переглядався з липня 2014 року.

  • з 2022 року за народженні першої і кожну наступну дитину надавати допомогу в розмірі 50 тис. грн. Одноразова виплата становитиме 25% від суми (12 500 грн), а решту грошей виплачуватимуть протягом наступних 36 місяців рівними частинами (1 041 грн).
  • з 2023 року проводити щорічну індексацію виплат (грудень порівняно з груднем попереднього року).

Якщо документ буде прийнятий, автоматично збільшиться і виплата в разі усиновлення дитини, адже вона встановлюється на рівні розміру допомоги при народженні.

Також, в законопроекті залишається допомога у вигляді “пакета малюка”, який належить протягом 30 днів після пологів.

“Пакет малюка прикріплений до мінімумів на дітей. Тобто з підвищенням виплат він не стане меншим. Хіба що потрібно буде вносити зміни в закон, але навряд чи Верховна Рада погодиться погіршувати стан. Це різні типи допомоги. Гроші є гроші, а “пакет малюка” це страховка, що після пологів і до одного року є базовий набір для дитини”, – зазначила нардеп Євгенія Кравчук.

У той же час, уряд прийняв ряд рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Як ми вже розповідали раніше, в Кривому Розі в покинутій квартирі виявили 15-річну дівчинку, яка не ходить, не розмовляє і важить 9 кілограмів. До такого стану її довела мати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...