Олексій Котковський: історія про те як старого афериста зводять в королі обналу і викрадача ПДВ

Олексій Котковський: історія про те як старого афериста зводять в королі обналу і викрадача ПДВ
Автор Желізняк Олександр в Новини

Скандально відомий київський бізнесмен Олексій Котковський, який втік з України в США, схоже, вирішив повернутися до своїх старих справ – тепер уже під заступництвом нової влади.

Останні два тижні українське суспільство обговорює наміри Ради національної безпеки і оборони ввести санкції на ряд осіб і компаній, яким закидають “скручування” ПДВ і конвертаційну діяльність. Відомо, що наступними після контрабандистів під “каток” РНБО потраплять саме “обнальщікі”: незважаючи на те, що засідання РНБО по ним вже двічі переносилося, співрозмовники в відомстві запевняють, що це питання буде піднято найближчим часом.

Loading...

Що раптом змусило такий орган як РНБО зайнятися “обнальщікамі”, які всі роки спокійнісінько працювали по всій країні з ухилення від сплати податків? Боротьба з корупцією та відновлення справедливості? Було б так, якби до списку санкцій потрапили всі, а не тільки деякі.

Як розповів нам співробітник Офісу президента України, в останні тижні на Банковій активно ведеться робота з підготовки удару по ринку обналу, після чого в планах офісу його залишок “підім’яти під себе”. Займається цим питанням відомий Кирило Тимошенко, заступник голови Офісу президента України. Саме він наділив повноваженнями і дав “зелене світло” в вищих органах новому смотрящому за податковою Андрію Гмиріну. Саме він займається підготовкою інформаційного поля під рішення РНБО про накладення санкцій на “обнальщіков”, запускаючи на різного роду помийних сайтах статті з прізвищами майбутніх подсанкціонних осіб і їхніх фірм, що займаються скрутками ПДВ.

Але ось тепер стало відомо, хто допомагає Тимошенко в цьому процесі. Адже потрібно бути добре обізнаним в даній темі, знати потрібні імена та схеми. А допомагає йому в цьому відомий в Києві скандальний бізнесмен Олексій Котковський на прізвисько “Кот” або “Косичка” – великий “обнальщік”, вигадник самих хитромудрих схем виведення мільярдів гривень з бюджету за кордон і аферист, регулярно “кидає” своїх клієнтів на десятки і сотні мільйонів доларів.

Саме руками Котковський був ліквідований “Інвестбанк”, частку в якому він купив на початку 2016 року, будучи акціонером в страховій компанії. А вже до кінця цього року НБУ визнав “Інвестбанк” неплатоспроможним. Як повідомляли тоді в Фонді гарантування вкладів, банк укладав численні страхові договори з фіктивною страховою компанією, за якими проводилися нібито закупівлі консультаційних послуг, єдиним підтвердженням яких стали акти прийому-передачі із зазначенням сум, але без дати. Також було видано ряд кредитів підприємствам, що мають ознаки фіктивності. “Всі підприємства були пов’язані між собою, про що свідчили договори переведення боргу з одного підприємства на інше, співпраця з однаковими партнерами і контрагентами, і забезпечення кредиту однаковими майновими поручителями”, – уклали тоді в ФГФВЛ.

Але це далеко не єдина “каламутна” історія на совісті Котковський. У 2015 році його мережу ресторанів швидкого харчування “McFoxy” правоохоронці спіймали на ухиленні від сплати податків, а саме скрутці ПДВ.

“Посадові особи ТОВ” Макфоксі “в період 2015 року, шляхом незаконного відображення в податковій звітності фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ “Скайсіті-груп”, ТОВ ” Укр-пром-торг”, ПП” КП “Укрсіч”, ПП “Фервест” , ТОВ “Мері-ленд”, ухилилися від сплати податку на додану вартість (ПДВ) на загальну суму 651,144 тисяч грн, що є значним розміром “, – говорилося в рішенні суду.

Тоді податківці змогли зловити за руку Котковський лише на суму в 651 тисячу гривень, але знаючі Олексія люди пізніше розповідали, що насправді через мережу ресторанів проходили скручування на більш значні суми грошей.

Широкій ж публіці Котковський також може бути відомий завдяки його нічного клубу SkyBar, де київський бомонд, в тому числі представники не самих законних бізнесів, відпочивають в компанії легкодоступних жінок і гори кокаїну. А також завдяки скандальному ДТП в центрі Києва восени 2014 роки (інформацію про якому в інтернеті гарненько “зачистили”), коли Котковський на Mercedes-Benz G-500 разом зі своїми друзями в стані наркотичного сп’яніння влаштували гонки по місту, в результаті чого “вилетіли на встречку”, протаранивши три автомобілі. Тоді в аварії постраждали три людини, всі вони потрапили в лікарню. А ось Олексія Котковський і двох його друзів просто відпустили. Тому що, як відомо, в Україні потрібно вміти дружити з потрібними людьми.

Олексій Котковський: історія про те як старого афериста зводять в королі обналу і викрадача ПДВОлексій Котковський на одній з вечірок в своєму клубі SkyBar в Києві

А дружив Котковський свого часу як з усією свитою Януковича, для якої він був особистим відмивачем брудних грошей, так і після втечі “легітимного” він залишився потрібен на ринку. До слова, одна з найбільших схем крадіжки з української скарбниці з газовими схемами на держпідприємстві “Укргазвидобування” Онищенко – справа рук саме Котковський.

Однак, деякий час назад Котковському довелося бігти з України. Все через те, що свій чималий стан він нажив завдяки тому, що регулярно “кидає” своїх клієнтів, які звернулися до нього за послугами з мінімізації податків. Вісім років тому “Кот” “кинув” на сотні мільйонів доларів своїх “партнерів”, але тоді йому вдалося вийти з історії, після чого шахрайство з його боку почало носити системний характер, в результаті чого він покинув країну і відлетів в США. А для всіх придумав легенду, що нібито знаходиться під арештом ФБР, що б ні в кого не виникало бажання його шукати в Штатах. Але і там, будучи винним десятки мільйонів доларів, він продовжив свою діяльність, сидячи в своїх апартаментах в Майамі, поки його менеджери в Україні продовжують працювати через фіктивні фірми та пропонувати послуги з мінімізації податків. Знаючі люди кажуть, що Котковський – аферист великого масштабу, що кидає людей на надвисокі суми так, що йому міг би позаздрити сам Мавроді.

І ось сьогодні у Котовського з’явився новий шанс повернутися зі статусу втік з країни “кидали” на олімп українського обналу, де він став сильно корисний нинішній владі в особі Кирила Тимошенко, якому Котовський сьогодні активно допомагає позбутися від одних людей на конвертаційний ринку, і взяти ” під своє крило “інших. Як повідомляють в Офісі президента, вже в цю п’ятницю схема переділу ринку обналу перейде в активну фазу, коли РНБО накладе санкції на ряд фірм і осіб, а також керівників донецької податкової Ірину Долозіну і одеської – Юлію Шадевскую. Після цього ринок буде переділений, і в подальшому буде формувати вже під крилом нового наглядача Андрія Гмиріна і Олексія Котковський.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...