Річний тариф на газ: експерт повідомив, скільки доведеться платити українцям

Річний тариф на газ: експерт повідомив, скільки доведеться платити українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тарифи на газ в Україні з 1 травня будуть річними. Через ситуацію на європейських ринках, вартість одного кубометра може підскочити з близько 7 до 12 гривень.

Такий прогноз озвучив президент асоціації “Надрокористувачі України” Роман Сторожев, передає Kosatka.media.

Loading...

За його словами, ситуація на ринку Європи свідчить про те, що, швидше за все, європейські постачальники не будуть в таких обсягах, як в минулому році, закачувати газ в українські сховища.

“Плюс холодний квітень відстрочує початок закачування газу в європейські сховища”, – зазначив експерт.

За його прогнозом, низьких цін на газ, як в минулому році, не буде: “Ринкова ціна на природний газ буде досить високою. Таким чином річний продукт буде досить дорогим. Може не 12 тис. грн, але десь близько”.

Він зазначив, що для незалежних постачальників, які хочуть продавати газ населенню, потрібно, щоб ціни на їхні річні тарифи були максимально наближені до ринкових. Укласти контракт з Нафтогазом вони зможуть, лише передавши йому EIC-коди конкретних споживачів, щоб виключити можливість продажу газу “наліво” з націнкою. Експерт уточнює, що у нових постачальників баз з такими кодами немає. Не маючи можливості спиратися на ресурс Нафтогазу, такий постачальник повинен або встановлювати ринковий тариф, щоб мати прибуток, або свідомо йти на збитки, щоб просто зайти на ринок.

Як повідомлялося раніше, з травня в Україні ціна на газ зросте до 7,5-8 грн, і такий тариф буде діяти 12 місяців. При цьому, як відомо, зазвичай влітку ціна на газ падала (становила приблизно 4-4,5 грн за куб), але тепер річний тариф буде сформований на підставі зимових цін. Глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко говорив , що річний тариф на газ формується на підставі тих цін, які були за попередні півроку. Зараз фактично українцям пропонують річний тариф, сформований на тарифах на газ на піку ціни.

Раніше і інші експерти говорили, що через річні тарифи українці будуть переплачувати за газ.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...