Що таке Вербна неділя і що потрібно робити в цей день – відповіді священика

Священик про Вербну неділю й те, що треба зробити в цей день

Що таке Вербна неділя і що потрібно робити в цей день – відповіді священика
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

25 квітня християни східного обряду святкують Вербну неділю .

Про те, що означає це свято, про підготовку до нього і про те головне, що потрібно пам’ятати не тільки в цей день, в інтерв’ю НАРОДНОЇ ПРАВДИ розповів старший викладач кафедри богослов’я і філософії Київської православної богословської академії, кандидат богословських наук, диякон Православної Церкви України Михайло Омелян.

Loading...

Чому неділя називається Вербною

Потрібно відзначити, що Церква іменує це свято Вхід Господній в Єрусалим. Зустрічаємо також і такі назви: Квітна, Квітконосне, вербна неділя. “Вербна неділя” – це чисто народна традиція. Вона походить від того, що в цей день освячується верба в знак того, що коли Господь входив в Єрусалим, то народ стелив пальмове віття Йому під ноги і кричав: “Осанна в вишніх”. Оскільки в Україні не ростуть пальми, народ брав те, що перше розквітало, тобто вербу. Тому свято і отримав таку назву.

Сенс свята

В першу чергу, для православних християн це великий двонадесяте свято, який показує те, що Господь йде на добровільні страждання і смерть. Все, що Він зробив, перемога над смертю і воскресіння, – все це Господь зробив добровільно заради кожного з нас. Через первородного гріха сталася втрата богоспілкування і, як наслідок, смерть. Господь же своєю смертю дає людині можливість жити вічно.

Тому це початок шляху перед Великоднем і Страсним тижнем. Ще один важливий момент демонструє нам людський фактор. Коли Господь входив в Єрусалим, люди кричали: “Осанна!”. Його хвалили і звеличували, знаючи, що перед тим Він воскресив Лазаря і здійснював багато чудес. Майже через тиждень ті ж самі люди кричали: “Розіпни Його!”

Подивіться, який великий трагізм в тому, що людина спочатку може вихваляти, а потім хулити Господа. Цей момент присутній в кожній людині. Євангеліє дає нам це відчути і побачити – як не потрібно і як правильно будувати людські відносини і відносини з Богом.

Підготовка до свята Входу Господнього в Єрусалим

Для того, щоб підготуватися до будь-якого свята, в тому числі і до Входу Господнього в Єрусалим, потрібно почати змінювати своє життя. Наприклад, якщо людина хоче відсвяткувати той чи інший християнський свято, він може по-справжньому відчути його тільки під час богослужіння, тому що в цей час він почує і зміст свята, і його пояснення.

Як ми читаємо в Євангелії, Господь закликає кожного з нас приймати Тіло і Кров Господні. Він каже: якщо ви будете їсти Моє Тіло і пити Мою кров, то будете мати життя вічне, і Господь перебуватиме в нас. Тобто мова йде про Таїнстві Євхаристії. Звичайно, щоб змінити своє життя, потрібно висповідатися, визнати перед Богом свої гріхи. Тоді християнин по-справжньому буде на етапі готовності до свята. Далі він триває в храмі між віруючими, а потім – в сім’ї. Ми почули в Євангелії добру звістку, доброту, любов, лагідність, все, що має бути природною християнину. І ми повинні не просто послухати це, а втілювати в життя конкретними справами в сім’ї і в оточенні.

 

Джерело: Народна Правда