Вторгнення з Криму і захоплення чорноморського узбережжя: озвучені сценарії нападу Росії

Вторгнення з Криму і захоплення чорноморського узбережжя: озвучені сценарії нападу Росії
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія продовжує нарощувати військову міць на кордонах з Україною. Так, напередодні Der Spiegel опублікувало супутникові знімки великого російського військового табору. Крім цього Москва погрожує вислати 152 тисячі українців, які працюють в РФ нелегально.

“Сегодня” відзначає , що якщо такими темпами Москва буде рухатися далі, то вже в кінці квітня чисельність російських військових в українських рубежів зросте до вісімдесяти тисяч. В останній раз Росія в таких масштабах піднімала війська в 2014 році.

Loading...

“Туди підходять все нові і нові сили. Я думаю, що якщо дійде до війни в травні, а мова йде про травень, про велику глибоку операцію в Україні, то там буде не 80 тисяч. Там буде рази в два більше”, – говорить російський експерт Павло Фельгенгауер.

Видання з посиланням на прикордонників Харківської області відзначає, що візуально переміщень російських військ не спостерігають. Охоронці кордону при цьому констатують, що для перекидання своїх військ до кордону росіянам знадобиться зовсім небагато часу.

“Якщо брати середній час, то десь кілька годин їм знадобиться, щоб підійти”, – говорить начальник відділу прикордонної служби “Ольховатка” Андрій Давиденко.

У російському інформаційному просторі часто згадують кілька сценаріїв агресії Росії проти України:

  • вторгнення з Криму, висадка морського десанту в Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях. Мета – дістатися до дніпровської води;
  • все, що і в першому, але додатково Росія захоче захопити Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь і проб’є собі сухопутний коридор до Криму і відріже Україну від Азовського моря;
  • все, що ів першому, але висадка морського десанту буде більш масштабною. Мета – захопити ще й узбережжя Чорного моря, включаючи Одесу і Бессарабію. З’явиться можливість з’єднатися з Придністров’ям;
  • наймасштабніший варіант агресії – це коли Росія буде атакувати з півдня і півночі. Мета – взяти в оточення всю угруповання українських військ на сході.

Військовий експерт Владислав Волошин вважає, що українські військові давно відпрацьовують всі російські сценарії прямого вторгнення, тому будь-яка масштабна військова операція проти України обернеться Москві дорогою ціною:

“Українські військові також розуміють, як можуть розвиватися події, тому протидію ми також відпрацьовуємо на навчаннях, яких вже кілька пройшло саме в даному регіоні”.

Він також зазначає, що для проведення наступальних дій Росії необхідно мати перевагу у військах в три рази, а на ділянках прориву – в сім. Склад української армії – 250 000 осіб, 200 000 учасників бойових дій, а ще територіальна оборона, поліція, Нацгвардія, СБУ, партизани.

“Знаючи стан російських Збройних сил, я сумніваюся, що понад 300 000 зможуть виставити. А тепер найцікавіше. За статистикою, 5-7% гинуть в перші кілька днів. Від трьохсот тисяч 5% – це 15 000 … На такі втрати ніхто не піде”, – говорить Владислав Волошин.

Як повідомлялося раніше, Папа Римський Франциск висловив свою стурбованість загостренням ситуації на Донбасі. Він закликав запобігти зростанню напруженості на Сході України.

Напередодні міністр закордонних справ Латвійської Республіки Едгар Рінкевичс заявив , що Україна може стати членом НАТО, не дивлячись на окуповані Донбас і Крим, адже мова не йде про територіальну суперечку – світове співтовариство визнає цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...