Чого чекати українцям після приватизації ПриватБанку: прогноз

Чого чекати українцям після приватизації ПриватБанку: прогноз
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що ПриватБанк незабаром можуть приватизувати. Процедура передбачена стратегією розвитку банківського сектора від 2018 року, зниження частки держави в банківському секторі передбачено і в меморандумі з МВФ.

Loading...

Про те, чого чекати після приватизації українцям, йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

НБУ відзначає, що перехід банку з одних рук в інші повинен відбутися безболісно. Банківський нагляд за останнє десятиліття радикально змінився і продовжує посилюватися. Регулятор не допустить кардинальних змін. Крім того, якщо погіршувати пропозиції для українців, це призведе до відтоку клієнтів. А в цьому не зацікавлені і нові власники.

У Національному банку також заявили, що розглядають в якості покупця європейські або американські банківські групи, які дотримуються жорстких правил поведінки на ринку і дорожать власним ім’ям.

“Це загальносвітовий тренд. В цьому контексті зовсім неважливо, хто саме є акціонером тієї чи іншої фінустанови. Всі вони підкоряються загальним правилам для всіх учасників ринку, повинні виконувати нормативи, проходить стрес-тестування, стверджувати стратегічні плани і т.п.”, – пояснив радник глави правління Кредитвест банку.

Гарантії ФГВФО (200 тис. грн, які повернуть вкладникам навіть в разі закриття фінустанови) також не відміняються при зміні власника. У той же час, входження в капітал іноземного акціонера відкриває нові можливості для банку, спрощує доступ до міжнародних ринків капіталу. Зрештою, це валюта, яка заходить в країну з метою покупки акцій.

Як повідомлялося раніше, ПриватБанк оновив правила поповнення бізнес-карток (карт «Ключ до рахунку» і корпоративних карт) і поточних рахунків.

Колишній глава правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет оголошений в розшук.

Джерело: Народна Правда
загрузка...