Оксана Марченко розповіла про історію Зимненського монастиря і показала унікальну ікону, яку подарував обителі князь Володимир

Автор Желізняк Олександр в Новини

Оксана Марченко випустила нову серію авторського проекту “Паломниця”. Фільм розповість про Зимненський жіночий Святогірський Успенський монастир та про історії людей, у яких у спілкуванні з Богом почалося нове життя.

Один із найдавніших монастирів Київської Русі – Зимненський – знаходиться на Волині.

Loading...

“Ці мальовничі пагорби на березі річки Луки в народі називають “святими”. Вони освячені молитвою вже понад тисячу років. Ще до хрещення Русі в цих землях проповідував слов’янський просвітитель Святий Мефодій, а пізніше тут оселилися перші ченці майбутньої обителі. Зимненський жіночий Святогірський Успенський монастир. Місце мого душевного спокою. Місце, де я відчуваю радість і благодать. Можливо, щось схоже колись відчув і великий князь Володимир. Недаремно він побудував тут свою зимову резиденцію, а пізніше заснував на цих пагорбах монастир”, – розповідає телеведуча.

У наші дні з благословення настоятельки монастиря, ігумені Стефани, крім основних послухів, черниці допомагають знедоленим, сиротам. При монастирі відкрили регентське училище, затишний готель і навіть офтальмологічний кабінет.

Матінка Стефана радо приймає всіх – від простих паломників до президентів і знаменитостей з різних країн.

“Споглядаючи цю красу, не віриться, що на початку 1990-х монастир, який закрили у часи Великої Вітчизняної війни, лежав у руїнах. Черниці Стефані тоді було трохи більше 30 років. Вона приїхала сюди разом із нинішньою благочинною обителі матінкою Миколою. Спочатку сестрам довелося важко. Вони спали прямо на підлозі у храмі. Ані даху, ані вікон, ані води, ані тепла. Матінки, звичайно, плакали, але молилися і ніколи не сумували. Випробування лише загартували їхній дух. Допомогти сестрам люди приїжджали з усієї країни. Віряни тоннами вивозили сміття, очищали стародавні ікони та фрески, ремонтували старі та будували нові храми. Цього року в Зимному святкують відразу кілька знакових дат. Тридцятиріччя відродження обителі, 25 років отримання найвищого монастирського статусу, ставропігії, перехід у підпорядкування київському митрополиту. І, головне, 1020 років від дня заснування монастиря.

У 1001 році князь Володимир побудував на цій землі перший дерев’яний храм майбутнього монастиря. Тепер на цьому місці кам’яний Успенський собор. У ньому зберігається одна з найдавніших ікон Київської Русі. Цю ікону Божої Матері великому князю подарував Константинопольський Патріарх.

“Володимир особисто привіз її в Зимне. Від усвідомлення цього у мене дух перехоплює. Відтоді цей чудотворний образ Божої Матері називають Зимненським. Шкода, що ця ікона не може розповісти про свої пригоди і подорожі. За останні тисячу років в її долі їх було чимало. У роки Першої світової війни, рятуючи святиню, сестри відвезли її до Житомирської області, потім передали на зберігання до Корецького жіночого монастиря, де ікона зберігалася до середини 1990-х років. У той час там жила і матінка Стефана. А коли вона стала ігуменею Зимненського монастиря, то попросила повернути образ до її рідної обителі”, – розповіла Оксана Марченко.

Нагадаємо, що 7-ма серія “Паломниці” вже доступна до перегляду на офіційному YouTube-каналі Оксани Марченко. Фільм розповість про Зимненський жіночий Святогірський Успенський монастир та про історії людей, у яких в спілкуванні з Богом почалося нове життя.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...