Під час зіткнень з бойовиками вбито президента Чаду

Під час зіткнень з бойовиками вбито президента Чаду
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Повстанці вбили переобраного на шостий термін президента Чаду Ідріса Дебі.

Loading...

Про це повідомляє Agence France Press.

Відомо, що Дебі командував військовими під час бойових дій проти повстанців на півночі країни.

«Ідріс Дебі тільки що випустив свій останній подих, захищаючи територіальну цілісність країни на полі бою», – заявив представник армії, генерал Азем Бермандоа Агуна в ефірі місцевого телеканалу.

Як повідомляє Telegram-канал “Африканістика”, напередодні виборча комісія Чаду оголосила, що чинний президент набрав 79,3% голосів виборців при явці в 64,8%. Цікаво, що в 2018 році нова конституція Чаду дозволила Дебі балотуватися ще на один шестирічний термін в 2027 році. Таким чином, Ідріс Дебі міг би бути президентом Чаду 43 роки поспіль – з 1990 по 2033 рр.

Telegram-канал Zangaro Today пише , що в день виборів 11 квітня з території Лівії в Чад декількома колонами вторглося військово-політичне угруповання «Фронт за зміни і згоду в Чаді» (FACT). Повстанці захопили населені пункти Зуарке і Вур і просунулися на 400 км на південь від лівійського кордону. Урядові сили зустріли їх 17 квітня в 300 км від Нджамени, біля міста Ноку в 50 км від столиці провінції Канемо, до 19 квітня знищивши 300 і полонивши 150 повстанців, після чого FACT оголосив про «стратегічний відступ».

Ідріс Дебі весь цей час вважав за краще бути на передовій. Угруповання FACT чисельністю між 700 і 1-1,5 тис. бойовиків утворилася 8 квітня 2016 року і складається в основному з тубу з кланів кечерда і креда.

Під час зіткнень з бойовиками вбито президента Чаду

Нагадаємо, президент США Джо Байден підписав указ, який визначає, скільки біженців можуть приїхати до Сполучених Штатів в 2021 фінансовому році. Йдеться про період з 1 жовтня 2020 по 30 вересня 2021 року.

Південноафриканський штам , який вже зареєстрували в Україні, так само як і британський, більш агресивний і набагато заразнее.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...