Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія
Автор Желізняк Олександр в Новини

Одним із пріоритетних напрямків ведення державної політики в Міністерстві юстиції України є так звана «боротьба з рейдерством». Масово вносяться зміни до законодавства, створюються численні комісії, як на місцевих рівнях та і у міністерствах. Однак, як вже повелося в нашій державі, жодна рейдерська дія не може бути вчинена без мовчазного попереднього погодження з недоброчесними чиновниками. Саме вони, всупереч закону і за значну винагороду, видають документи для легалізації недоброчесного набуття власності.

Одним з таких чиновників на Тернопільщині був і досі є головний держвиконавець області Андрій Хічій. Цей посадовець вже давно вирішив, що має право торгувати нерухомістю всієї області  на власний розсуд, без будь-яких на те законних підстав, при цьому шантажуючи законних власників. Схема на перший погляд – проста – незаконні діх відбуваються через «Сайт електронних торгів арештованого майна». Під замовлення бажаючих чи конкурентів у бізнесі, Андрій Хічій реалізовує замовлене майно громадян та гарантує набуття його у власність. Реалізація цього корупційного процесу відбувається через державних  виконавців,  на  яких  Хічій чинить протиправний тиск, погрожує звільненням або розкриттям попередніх злочинних дій, які були зроблені за його ж вказівкою.

Loading...

 

Як Хічій допомагав купити потрібним людям цегельний завод у Бережанах 

Одне із замовлень надійшло Хічію з проханням придбати у власність цегельний завод у м. Бережани Тернопільської області загальною площею 11124,2 кв.м., власником якого є ТОВ «ПЕРША ВИРОБНИЧА ЦЕГЕЛЬНА КОМПАНІЯ»  з юридичною  адресою  у  м. Києві.

Наближених до закону підстав реалізувати замовлення не було, оскільки територіальна підвідомчість Тернопільської державної виконавчої служби не поширюється на територію Київської області. Але, десятиліття практики в реалізації численних корупційних схем та організації рейдерства Хічієм  не залишили законним власникам жодних шансів.

На виконанні у Бережанському міжрайонному відділі виконавчої служби перебували виконавчі провадження, де боржником виступали попередні власники даного Цегельного заводу – ТзОВ «Надія – 2». Під тиском Хічія А.М. державний виконавець наклав арешт та передав на реалізацію майно, яке не належить боржникові.

            З такими протиправними діями категорично не змогла змиритися начальник Бережанського міжрайонного відділу виконавчої служби Світлана Пересада, яка витребувала у державного виконавця провадження та провела перевірку. За результатами даної перевірки Світлана Пересада 13.08.2019 винесла постанову, якою згідно витягів  встановила факт відсутності у власності ТзОВ «Надія – 2» Цегельного заводу та постановила відкликати подану до ДП «СЕТАМ» заявку щодо реалізації незаконно арештованого майна.

13.08.2019 за вихідним № 8794 постанову про перевірку виконавчого провадження направлено Хічію А.М. для припинення проведення електронних торгів Цегельного заводу. Даній постанові Хічій А.М. подальшого ходу звісно не дав, і уже 03.09.2019 замовлення було виконано,  Цегельний завод змінив власника, а Хічій А.М. збагатився на 15 000 доларів США.

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Такого роду безчинство не пройшло повз увагу міністерських чиновників, але звісно ж не для того, щоб припинити незаконну діяльність, а з метою отримання ласої долі від заробітку Хічія, який забув поділитися. Так, Департаментом державної виконавчої служби за результатами цільової позапланової перевірки від 27.11.2020 встановлено, що всупереч законодавству звернуто стягнення на майно, яке не належить боржнику. Однак, Хічій не був притягнутий до відповідальності, адже вчасно згадав табличку ділення.

 Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Більше року Хічій А.М. протиправно забороняв державним виконавцям передати на реалізацію приміщення «Клубу Файного міста» власником якого є екс народний депутат Роман Заставний. І лише 200 000 грн. хабаря від стягувача змогло нагадати хабарнику Хічію про належне виконання своїх посадових обов’язків – після чого він дав згоду на виконання даного рішення суду.

 

«Вовчий» апетит Хічія до державних коштів

Аналізуючи корупційну діяльність Хічія можна із впевненістю сказати, що працюючи на будь-якій посаді у нього завжди був хороший апетит до державного бюджету. На посаді начальника Тернопільського районного відділу ДВС Хічій за кілька місяців спромігся обікрасти державу на величезну суму коштів. Можна приблизно провести аналогію та мінімально розрахувати, що за подібним сценарієм за роки керівництва Хічія сума збитків повинна обраховуватися у десятках мільйонів гривень.

Управлінням СБУ велося розслідування кримінального провадження щодо нанесення керівництвом ДВС збитків державі в особливо великих розмірах, шляхом не стягнення в дохід держави значних сум виконавчого збору. Особливістю цього кримінального провадження  стала підробка та підміна офіційних документів, шантаж, покривання злочинних дій  – все у кращих традиціях Хічія.

Звісно такі злочини посадових осіб юстиції також не залишилися без уваги правоохоронних органів, щоправда ненадовго, оскільки державний бюджет, як чиновників, так і правоохоронців цікавлять мало. Зовсім інша річ – власний достаток. Тому у кримінальному провадженні різко припинилося розслідування та «спустилося на гальмах».

Так, 25.12.2017 на адресу Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області надійшов запит Служби Безпеки України №69/14-10731 щодо надання інформації за період 2016 року по виконавчих провадженнях, які перебували на виконанні в Тернопільському районному відділ ДВС та за якими передбачено стягнення виконавчого збору в дохід держави, із зазначенням номерів виконавчих проваджень, осіб, які приймали рішення щодо закінчення виконавчих проваджень,  осіб, які затверджували постанови про закінчення виконавчих проваджень та зазначенням постанов якими завершено виконавчі провадження і якими не постановлено виведення виконавчого збору.

 

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія АндріяВідповідно до ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції Закону станом на 28.12.2015) у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк,  встановлений  частиною  другою  статті 25 цього Закону для самостійного  його  виконання,  постановою  державного виконавця з боржника  стягується  виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що  підлягає стягненню чи поверненню, або вартості майна боржника, що  підлягає  передачі  стягувачу за виконавчим документом.

Запит Служби Безпеки України №69/14-10731 було направлено з метою перевірки інформації щодо встановлення неправомірних дій Хічія,  який затверджував постанови про завершення виконавчих проваджень. Відповідно до ст. 83 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції Закону станом на 28.12.2015) контроль  за   своєчасністю,   правильністю   і   повнотою виконання   рішень   державним   виконавцем  здійснює  начальник відділу.

Тобто, у разі порушення вимог ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» в частині не виведення десяти відсотків виконавчого збору відповідальність має нести керівник органу державної виконавчої служби Хічій А.М..

27.12.2017 запит Служби безпеки України №69/14-10731 скеровано до розгляду уже начальником управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Хічієм до Тернопільського районного відділу ДВС. Дане доручення щодо інформування,  керівником відділу передано заступнику начальника Тернопільського районного відділу ДВС Цимбалістій С.В..

12.02.2018 начальником Тернопільського районного відділу державної виконавчої служби на адресу Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за вих. № 6555 надано відповідь на доручення щодо надання інформації із додатками на 25 аркушах, про що є відповідна відмітка про отримання.

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

У наданій на адресу Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області за вих. № 6555 відповіді з додатками на 25 аркушах описувалися виконавчі провадження, де було виявлено порушення Хічієм А.М., а саме в даній інформації стверджувалося, що сума вкрадених коштів Хічієм за цей незначний період сягала понад 1 000 000 грн. Про отримання відповіді з додатками на 25 аркушах за вих. №6555 свідчить відмітка про отримання 13.02.2018.

Як пізніше стало відомо, Хічієм приховано інформацію з додатками на 25-ти аркушах та надано для СБУ іншу підмінену інформацію на 2-ох аркушах, яку підписала за керівника відділу та підмінила Цимбаліста Світлана Володимирівна.

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Рейдерство, хабарництво, підробка та мільйонні збитки державі – візитівка головного держвиконавця Тернопільщини Хічія Андрія

Лише пізніше Цимбаліста С.В. зізналася, що підміна документів відбувалася при її участі та участі начальника відділу організаційної роботи, документування та контролю ГТУЮ У Тернопільській області Романюк Віти Романівни,  за  незаконною    вказівкою  Хічія А.М..

Спостерігаючи за розмахом цього корупціонера, можна зробити висновок, що скоро тернополяни перестануть спати спокійно думаючи – чи захоче Хічій і у них щось «віджати». А Міністерство юстиції України  та правоохоронні органи бездіють, роблячи вигляд, що це норма для демократичної правової країни.

Джерело: korupciya.info

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...