В Україні позбавлятимуть субсидій тих, хто відпочиває за кордоном

В Україні позбавлятимуть субсидій тих, хто відпочиває за кордоном
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів прийняв постанову про посилення вимог до претендентів на субсидії. Відтепер чиновники враховуватимуть депозити, аліменти, наявність цінних паперів і навіть «віртуальні активи» (криптовалюта). Перерахунок субсидій почнеться з 1 травня.

Як повідомив в ефірі телеканалу “Інтер” заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, чиновники будуть враховувати наявність двох і більше квартир і машин, доходи від депозитів, покупку валюти і поїздки за кордон.

За словами Музиченка, нововведення дозволять виключити тих одержувачів допомоги, які самі можуть оплачувати комуналку.

Нові правила нарахування субсидій:

враховуватимуть дохід від депозитів;

вивчатимуть, хто їздив за кордон, купував валюту або банківські метали;

скасування здійснять комісії, які приймали рішення про призначення субсидій.

“Якщо була покупка на 50 тис. грн і більше, то в такому випадку субсидія призначатиметься не буде. Є обмеження на власників двох квартир, двох машин”, – пояснив Музиченко.

Нагадаємо, експерти вважають, що в Мінфіні розраховують на скорочення кількості одержувачів субсидій на 20%. Скоротити витрати на субсидії на 20% потрібно не просто, щоб заощадити. Таким чином Мінфін готує цифру для бюджету-2022. Тобто, в бюджет на наступний рік планується закласти фінансування субсидій на 20% нижче, ніж в цьому. А в якості аргументу подадуть фактичні витрати в 2021 році, мовляв, цієї суми якраз вистачає.

Українцям пояснили, як можна заощадити в опалювальний період, а саме в якому разі вигідніше користуватися субсидією, а в якому – вибрати пільгу.

Джерело: Народна Правда
Теги: