В ЄС виявили можливий зв’язок вакцини Johnson & Johnson з тромбозом

В ЄС виявили можливий зв’язок вакцини Johnson & Johnson з тромбозом
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

В Євросоюзі виявили можливий зв’язок між препаратом і вкрай рідкісними ускладненнями у вакцинованих вакциною Johnson & Johnson.

Loading...

Про це заявили в Європейському агентстві з лікарських засобів (ЕМА), яке провело оцінку ризиків виникнення тромбозів у щеплених цією вакциною, передає прес-служба відомства.

У ЕМА підкреслили, що переваги вакцини Johnson & Johnson в боротьбі з COVID-19 і попередженням важких ускладнень і смертельних випадків значно перевищують ризик ускладнень.

“ЕМА виявила зв’язок вакцини з дуже рідкісними випадками розвитку тромбозів. ЕМА підтверджує, що загальне співвідношення ризик\користь залишається позитивним … Попередження про ризик розвитку тромбозів має бути додано до інформації про продукт”, – зазначено в повідомленні.

Як повідомляється, комітет фармаконагляду ЕМА вивчив вісім повідомлень про тромбоемболічні ускладнення у вакцинованих в США, де щеплення зробили вже понад 7 млн осіб.

Всі ускладнення розвивалися у людей у віці до 60 років протягом трьох тижнів після вакцинації. Більшість з них – жінки.

Відзначимо, що в ЄС вакцинація препаратом Johnson & Johnson ще не починалася.

Як ми вже розповідали раніше, Чехія відмовилася від поставок російської вакцини проти COVID-19 «Спутник V».

А нова поставка вакцини від коронавірусу (AstraZeneca) в Україну в рамках глобального механізму COVAX очікується 22 квітня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...