Великдень і коронавірус: в яких містах посилять карантин

Великдень і коронавірус: в яких містах посилять карантин
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Великдень цього року українці святкуватимуть 2 травня. Традиційно, в цей день віруючі відвідують храми і освячують святкові паски. Іншими словами, знову будуть стовпотворіння, які в подальшому можуть спровокувати новий спалах COVID-19. Знаючи це, деякі чиновники заздалегідь попередили про посилення карантинних обмежень.

Так, уже відомо, що у Львові готують протокол, по якому буде проходити святкування Великодня. Документ має на увазі святкування на відкритому повітрі, з дотриманням великої дистанції між віруючими.

Loading...

За словами мера Андрія Садового, священнослужителі дозволяють віруючим самостійно освятити великодні кошики будинку святою водою:

“Нам категорично не можна допустити, щоб багато людей збиралося в одному місці, адже це відразу дасть зростання захворюваності. Духовенство це усвідомлює, батьки розуміють свою відповідальність”.

Мер Києва Віталій Кличко анонсував додаткові карантинні обмеження на Великдень:

“У нас попереду великі свята, і ми вже готуємо додаткові протиепідемічні заходи і норми, щоб після свят не стався інфекційний вибух. Ці правила розробляє міська комісія з надзвичайних ситуацій, і до Великодня ми їх обов’язково оприлюднимо”.

Цікаво, що незважаючи на високу захворюваність COVID-19 в Україні “Укрзалізниця” запускає 16 додаткових поїздів на свята – протягом усіх травневих свят курсуватимуть потяги до Львова, Івано-Франківськ, Рахів та Ужгород.

Офіційно влада не планує оголошувати локдаун на Великдень, закликаючи до свідомості українців.

«У нас вже є досвід святкування таких важливих свят (мова про Пасху, – ред.). Хоч у нас і триває вакцинація, але скупчення людей на сьогоднішній день досі становить загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливий свято Пасхи, але пандемія коригує наші плани. Упевнений, у всіх нас буде ще багато спільних свят, і ми знову будемо збиратися з сім’єю і друзями, але в цьому році нам потрібно бути розсудливими », – заявляв днями президент Володимир Зеленський.

Глава МОЗ Максим Степанов також заявляв , що карантин на Великдень і травневі свята в Україні не планують підсилювати. У кожній області будуть діяти ті обмеження, які будуть введені напередодні свят.

Джерело: Народна Правда
загрузка...