22 квітня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини Вадим, Гавриїл, Марфа

22 квітня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

22 квітня відзначається Міжнародний день Матері-Землі, а за народним календарем Вадим Ключник. Також відзначається Світла середа.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Міжнародний день Матері-Землі

У північній півкулі День Землі відзначається навесні, а в Південній півкулі — восени. Основною метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі, до проблем її навколишнього середовища, і дає можливість дізнатися про важкі завдання, які стоять перед людством для збереження планети.

Вадим Ключник

Святий Вадим, пам’ять якого відзначається в цей день був архімандритом у Персії в 4 столітті. За наказом правителя Вадима з сімома учнями кинули в темницю, де піддали жорстоким катуванням. Мученики витримали чотири місяці тортур. Згідно житію, стійкість Вадима і його учнів справила велике враження на язичників, що згодом багато з них прийняли християнство.

Середа, яка настає після Великодня називається Світлою. Світла середа, як і Світлий понеділок або Світлий вівторок, має свої традиції.

Прикмети 22 квітня

  • Не варто шити, в’язати, вишивати.
  • Не варто також прати руками.
  • Не можна в цей день нікого ображати і брехати.

 

Нагадаємо, в перший день після Великодня відзначають Поливаний понеділок. Поливаний понеділок – день очищення водою, тому прийнято обливати всіх зустрічних.

Тиждень після Великодня, який цього року припадає на період з 3 по 9 травня, називається Світла седмиця або Світлий Великодній тиждень. У цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, вітати один одного, кажучи: «Христос Воскрес – Воістину Воскрес!». Світлий вівторок, 4 травня, як і всі дні Світлої седмиці, має свої правила і заборони.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...