Антитіла не захищають від зараження COVID-19: інфекціоніст пояснила чому

Антитіла не захищають від зараження COVID-19: інфекціоніст пояснила чому
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Вірогідність заразитися COVID-19 існує навіть в разі високого рівня антитіл до коронавірусу. Але в цьому випадку знижується ймовірність тяжкого перебігу хвороби.

Loading...

Про це заявила інфекціоніст, доктор медичних наук Ольга Голубовська, передає Telegram-канал “Коронавірус_Інфо”.

За її словами, явне клінічне захворювання COVID-19 виникає не у всіх. Деякі відчувають лише легке погіршення здоров’я, наприклад, нежить.

“Однак в подальшому виявляється, що у них рівень антитіл до COVID-19 досить високий. Якщо людина імунна, то ймовірність захворіти все одно залишається, але важкого перебігу розвинутися не повинно. Втім, майбутньої осені ситуація може істотно змінитися”, – підкреслила Голубовська.

Вона нагадала, що раніше медична спільнота оцінювало третю хвилю COVID-19 за аналогією з епідемією “іспанки”, а тому прогнозувала легкий хід, ніж у дві попередні хвилі.

“Але вірус отримав клінічно значущі мутації, тому прогнозувати подальший хід пандемії COVID-19 вкрай важко”, – підсумувала медик.

Як ми вже розповідали раніше, COVID-19 зайняв 4 місце в рейтингу причин смерті українців. За два місяці 2021 роки від інфекції померли 6 936 українців.

А Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації до 30 червня – до цього часу точно в країні буде діяти адаптивний карантин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...