Тисячі пенсіонерів не отримають доплат: що потрібно знати про індексацію пенсій у травні

Близько третини пенсіонерів нині отримують пенсії менше 2 тис. гривень

Тисячі пенсіонерів не отримають доплат: що потрібно знати про індексацію пенсій у травні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні з 1 травня автоматично проіндексують. Мова йде про індексацію, яка очікувалася ще в березні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, розмір мінімальної пенсії буде підвищено з 1,7 тис. гривень до 2,1 тис. гривень (до рівня прожиткового мінімуму).

Loading...

При цьому якщо після перерахунку розмір пенсії буде менше 2,1 тис. гривень, таким особам будуть нараховувати доплату в розмірі відсутньої суми.

Пенсії в Україні – що потрібно знати

Обов’язковою умовою підвищення пенсії до рівня прожиткового мінімуму буде наявність достатнього страхового стажу (для жінок-не менше 30 років, для чоловіків – від 35 років).

Для всіх пенсіонерів, у яких розмір пенсії становить понад 2,1 тис. гривень, індексацію проведуть шляхом множення на коефіцієнт 1,11.

Відповідно до закону про пенсійне забезпечення, індексація не стосується спеціальних пенсій, тобто пенсій суддям, прокурорам і так далі. Також не отримають доплат пенсіонери, що мають різного роду надбавки (за вислугу років, пільговий стаж і так далі). Не належать надбавки і працюючим пенсіонерам.

Зазначимо, згідно з документом перерахунок пенсій буде відбуватися з коефіцієнтом 1,11. Передбачається, що такий перерахунок дозволить збільшити пенсійні виплати абсолютно всіх одержувачів цих нарахувань на 100 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...