В Україні подорожчає електроенергія: озвучено новий тариф

В Україні подорожчає електроенергія: озвучено новий тариф
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Вартість кожного кВт*год електроенергії при споживанні понад 500 кВт*год на місяць може вирости з 1,68 до 2,5 грн з 1 липня.

Нові тарифи в коментарі “Обозревателю” озвучив глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Loading...

За його словами, раніше уряд розглядав варіант підвищення цін з 1 квітня і для тих, хто споживає більше 300 кВт * год, проте рішення перенесли:

“Я завжди виступав за те, щоб для тих, хто споживає більше 500 кВт * год, ввели тариф вище. Якщо у людини великий будинок і багато техніки, він може платити 2,5 грн. Так зараз і розмірковує Кабінет міністрів. Вони спочатку думали про обсяг понад 300 кВт * год, а потім від 500 кВт * год. Такі ціни (2,5 грн за кВт * год) планують встановити 1 липня”.

Сам експерт вважає, що в Україні потрібно ввести 4 різних тарифу:

  • на перші 100 кВт * год в розмірі 90 коп.,
  • від 100 до 500 кВт * год – 1,68 грн,
  • від 500 до 1000 кВт * год – 2,5 грн,
  • понад 1000 кВт * год – більше 3 грн.

При цьому він зізнається, що це не вирішить брак коштів на компенсацію вартості генерації струму. Для цього необхідно розібратися з ефективністю управління держпідприємств і змінити правила:

“Тільки на тендерах електроенергії в “Енергоатомі” втратили мільярди гривень. Комунальні підприємства можуть продавати електроенергію не на торгах. Треба внести зміни, щоб всю електроенергію комунальні підприємства продавали на торгах”.

Кабмін за останні місяці прийняв два важливих рішення по тарифах для населення: був обмежений цінник на газ – на рівні 6,99 гривні за куб, також була визначена ціна на електроенергію – з 1 квітня вирішено продовжити діючий цінник – 1,68 гривні за кіловат. При цьому було розширено список споживачів, які можуть платити за електрику по побутовому тарифу (в нього потрапили окремі категорії юросіб (ОСББ), релігійні організації, дачні та садові кооперативи). У МВФ цим регулюванням незадоволені. Там спонукають влади відпустити ціни у вільне плавання, а найменш платоспроможних споживачів підтримувати за рахунок субсидій з бюджету.

Напередодні народні депутати не прийняли пропозицію про зниження тарифів на перші 100 кВт * год електроенергії з 1,69 до 90 копійок.

Джерело: Народна Правда