В Україні реструктуризували валютні іпотечні кредити: як це буде працювати

В Україні реструктуризували валютні іпотечні кредити: як це буде працювати
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Закон про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів вже підписаний президентом України Володимиром Зеленським. Раніше документ у другому читанні підтримала Верховна рада.

Loading...

Подробиці опубліковані на сайті Верховної ради.

“Повернуто з підписом від президента”, – зазначено в повідомленні.

Так, закон передбачає конвертацію в гривню валютних зобов’язань, і зміну процентних ставок, і терміну погашення кредиту.

Днем реструктуризації буде дата вступу в силу даного документу, а кредиторам додатково виділять 30 днів для проведення всіх необхідних обчислень.

Реструктуризація буде проходити за курсом, який розраховується як середнє значення між курсом відповідної іноземної валюти, встановленим НБУ на день укладення договору, і курсом, встановленим на день проведення реструктуризації.

У документі також врегулювали реструктуризацію заборгованості за кредитами, у яких змінився кредитор через поступку права вимоги за зобов’язаннями.

Раніше, на початку жовтня 2020 року в Україні продовжили мораторій на стягнення по валютній іпотеці. Він діє в країні з 2014 року.

Як ми вже розповідали раніше, експерти вважають, що якщо президент не ветує закон про реструктуризацію валютних іпотек, Україні загрожує нова хвиля «банкопаду» .

Також нагадаємо, Кабмін затвердив постанову про іпотеку під 7% річних. На таких умовах можна буде придбати житло, побудоване не раніше 2015 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...